Fatih Erbakan: “Benzeri yılda 150 bilyon dolar kaynağı bulabiliriz”

Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, fırka olarak aynı yılda 150 bilyon dolar kaynağı bittabi bulacaklarını ‘Milli Cins Paketleri’ kitaplarında ortaya koyduklarını söyledi.

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Van 1. Çarpık Çurpuk İl Kongresine karışmak üzere Van’a geldi. Van Ferit Melen Havalimanında fırka teşkilatı aracılığıyla karşılanan Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, elan bilahare İpekyolu ilçesinde kongrenin yapılacağı salona geldi.

Burada aynı istişare yapan Umumi Komutan Erbakan, iklim değişikliği bahanesiyle tarım ve hayvancılığı, yeni nesli, besin güvenliğini tehdit etmeye koruyucu global mihraklara, neymiş sözleşmelere cebin vakfe ortaya koyanın Yeniden Bol Bolamat Partisi olduğunu belirtti. Aynı duruşu İstanbul Sözleşmesi için de gösterdiklerini ifade eden Umumi Komutan Erbakan, “Aut güçler eliyle bünyemize iç itim edilmek istenen tıpkısı zehir olan aile yapımızı, yuvalarımızı ve gençlerimizi ağılamak amacıyla bize iç itim edilemeye çalışılan İstanbul Sözleşmesi’ne alın direnen, duruş sergileyen bir tane parti Baştan Bol Bolamat Partisi oldu. Bir Tane başına bu mücadeleyi verdi ve bu mücadelenin böylelikle yer azından İstanbul Sözleşmesi’ndeki imzanın mankafa çekilmesine anahtar oldu. Bununla bu arada soylu erki akse amacıyla gereken kaynağı konkre, ilmî ve riyazi olarak ortaya koyan üstelik tekrar Yeniden Refah Partisi olmuştur. Yeniden Bol Bolamat Partisi’ni kurduğumuz kabil yaptığımız ilk iş ‘Milli Gerçek Paketleri’ kitabımızı kazımak oldu. Kuşkusuz 54. Hükümette 6 ayda 35 bilyon doları Erbakan hocamız bulduysa, tığ dahi Baştan Refah Partisi adına tıpkısı senede 150 bilyon dolar kaynağı kuşkusuz bulacağımızı Milli Ana Paketleri kitabımızda ortaya koyduk” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasında rahmetli liderleri Necmettin Erbakan’ın nahiye insanını gönülden kendisine çok seven bir heybet adamı olduğunu dile getiren Erbakan, merhum liderlerinin “Türk ve Kürt’ü ayırırsan beyninde hangi Türk kalır hangi de Kürt amma Türk ile Kürt ayrımsız olursa karşısında hangi Amerika hangi üstelik İsrail durabilir” sözünü hatırlattı.

“Bölgenin derdiyle dertleniyoruz”

Gene rahmetlik liderleri Necmettin Erbakan’ın bölgenin Cumhuriyet Altını tarihi süresince görmediği yatırımları ve endüstri tesislerini kazandırdığını belirten Erbakan, “Bölgenin ciharıyek tarafını Batı’dan fark etmeden geniş ve hızlı benzeri kalkınma hamlesiyle buluşturdu. Tanrı binlerce nöbet razı olsun deminden biz birlikte Erbakan hocamızla bire bir yoldan yürüyen Yeniden Zenginlik Partisi erleri kendisine, bu bölgenin derdiyle dertleniyoruz. Değme şeyde olduğu kabilinden Van’ımızın sıkıntılarını da hal yollarını birlikte haddinden fazla gür biliyoruz. Mıntıka ve mevki için hele de bu havza üzere sosyoekonomik kalkınmanın sağlanabilmesinin önce şartı toplumsal barışın ve huzurun sağlanabilmesidir. Bu bölgede kardeşliğin, ümmet kardeşliğinin, İslam kardeşliğinin, birlik ve beraberliğin sağlanması, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın önüne geçilmesi, toplumsal huzur ve barışın kuruluş edilmesi seçkin şeyden önemlidir. Bu yaşayış ve barışın kuruluş edilmesi amacıyla de kesin ama pekâlâ adaletin yapı edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Yeniden Bolluk Partisinin Van 1. Basit İl Kongresine Umumi Başbuğ Fatih Erbakan’ın yanında siyasal parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çokça sayıda partili katıldı. – VAN

Share: