Fatih Erbakan: “Bir yılda 150 milyar dolar kaynağı bulabiliriz”

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, parti yerine tıpkı yılda 150 bilyon dolar kaynağı pekâlâ bulacaklarını ‘Milli Köken Paketleri’ kitaplarında ortaya koyduklarını söyledi.

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Van 1. Olağan İl Kongresine akmak için Van’a geldi. Van Ferit Melen Havalimanında tümen teşkilatı yoluyla karşılanan Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Erbakan, elan bilahare İpekyolu ilçesinde kongrenin yapılacağı salona geldi.

Burada tıpkı müracaat yapan Umumi Komutan Erbakan, abuhava değişikliği bahanesiyle tarım ve hayvancılığı, yıpranmamış nesli, azık güvenliğini zılgıt etmeye koruyucu küresel mihraklara, sözde sözleşmelere alın duruş ortaya koyanın Baştan Bol Bolamat Partisi olduğunu belirtti. Aynı duruşu İstanbul Sözleşmesi için de gösterdiklerini tabir eden Genel Komutan Erbakan, “Dış güçler eliyle bünyemize iç itme yapılmak istenen aynı zehir olan eş yapımızı, yuvalarımızı ve gençlerimizi ağılamak üzere bize zerk edilemeye çalışılan İstanbul Sözleşmesi’hangi alın direngen, duruş sergileyen bir tane fırka Baştan Bolluk Partisi oldu. Bir Tane başına bu mücadeleyi verdi ve bu mücadelenin böylece yeryüzü azından İstanbul Sözleşmesi’ndeki imzanın izansız çekilmesine araç oldu. Bununla bu arada konuşu kriz üzere gereken kaynağı somut, ilmî ve riyazi kendisine ortaya koyan birlikte tekrar Baştan Bolluk Partisi olmuştur. Baştan Bol Bolamat Partisi’ni kurduğumuz kabilinden yaptığımız evvel aksiyon ‘Milli Temel Paketleri’ kitabımızı yollamak oldu. Kuşkusuz 54. Hükümette 6 ayda 35 milyar doları Erbakan hocamız bulduysa, biz birlikte Baştan Refah Partisi olarak tıpkı senede 150 bilyon dolar kaynağı elbette bulacağımızı Milli Cins Paketleri kitabımızda ortaya koyduk” diyerek konuştu.

Konuşmasında merhum liderleri Necmettin Erbakan’ın bölge insanını istekle namına çokça dost benzeri büyüklük adamı olduğunu dile getiren Erbakan, rahmetlik liderlerinin “Türk ve Kürt’ü ayırırsan ortada ne Türk kalır ne üstelik Kürt amma Türk ile Kürt tıpkısı olursa karşısında hangi Amerika hangi birlikte İsrail durabilir” sözünü hatırlattı.

“Bölgenin derdiyle dertleniyoruz”

Yine rahmetli liderleri Necmettin Erbakan’ın bölgenin Cumhuriyet tarihi boyunca görmediği yatırımları ve uran tesislerini kazandırdığını söyleyen Erbakan, “Bölgenin dört bir tarafını Batı’dan fark etmeden gen ve acul tıpkı kalkınma hamlesiyle buluşturdu. Allah binlerce öğün razı olsun deminden tığ birlikte Erbakan hocamızla bire bir yoldan yürüyen Yeniden Bol Bolamat Partisi erleri adına, bu bölgenin derdiyle dertleniyoruz. Seçme şeyde olduğu üzere Van’ımızın sıkıntılarını da çözüm yollarını üstelik haddinden fazla dolgunca biliyoruz. Kesim ve büyüklük amacıyla alelhusus bile bu kesim amacıyla sosyoekonomik kalkınmanın sağlanabilmesinin evvel şartı sosyal barışın ve huzurun sağlanabilmesidir. Bu bölgede kardeşliğin, ümmet kardeşliğinin, İslam kardeşliğinin, birlik ve beraberliğin sağlanması, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın önüne geçilmesi, içtimai yaşayış ve barışın kuruluş edilmesi her şeyden önemlidir. Bu hayat ve barışın organizasyon edilmesi üzere de katiyen amma kategorik adaletin tesis edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Yeniden Zenginlik Partisinin Van 1. Macerasız İl Kongresine Umumi Komutan Fatih Erbakan’ın beraberinde siyasal parti temsilcileri, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ve çokça sayıda partili katıldı. – VANShare: