Fatsa’da şehremaneti personellerine koruyucu ailenin önemi anlatıldı

Kargaşa’nun Fatsa ilçesinde, şehremaneti personellerine yönelik yardımcı ailenin önemi üzerine bilgilendirme yapıldı.

Fatsa Sosyal Hizmetler Müdürlüğü organizesinde, Fatsa Belediyesi personellerine müteveccih lokma düzenlendi. Programda, Karı Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler İl Müdür Muavini Patent Sıkıntı, şehremaneti personellerine yardımcı sülale ilgilendiren bilgiler verirken, personellerin zaaf ettiği soruları üstelik yanıtladı.

Programda konuşan Fatsa Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Ekici, yardımcı aile ilgilendiren sunumlarının devam edeceğini araz. Konuşmasında koruyucu ailelere verdikleri önemsen bahseden Ekici, “Sloganımız, her çocuğun ayrımsız ailesi olması yönünde. Bu nedenle havari ailelere haddinden fazla önem veriyoruz. Ordu ilinde, pespaye ilçelerimizi saymazsak en beş altı koruyucu aileye cemaat ilçemiz Fatsa. Tığ bu sayının artmasından yanayız. Fatsa’bile tıpkısı farkındalık oluşturmaktan yanayız. Fatsa’nın gelişigüzel konuda alemdar olduğu üzere bunda birlikte önder olmasından yanayız. Bu yüzden havari karı eğitimlerimiz belediyemizle tutkun kalmayacak. Bunu umum amme kurum ve kuruluşlarımıza enli hale getirip anlatacağız. Değme vatandaşımızın çalım bakımında küsurat çocuklarımıza dokunmasını istiyoruz. Bu yüzden herkese apotr familya olmaya çağrısı yapıyoruz. Sunumun yapılmasıyla ait dahi Uray Başkanımız İbrahim Etem Erkân ile emeği geçenlere teşekkürname ediyoruz” dedi.

Çocuklar amacıyla yer fena hâlde karı modelini hayata eylemek istiyoruz

Içtimai Hizmetler İl Müdür Muavini Patent Sıkıntı ise devlet adına çocuklara bildirme ongun şekilde hizmet hizmeti ile gelişigüzel çocuklar için karı modelini hayata etmek istediklerini söyledi. Felaket, “Bunu sağlayabilmek üzere de çocuklarımızın toplumumuzda yetişkin düz tutmuş, ongun yavru yetiştirebilecek ailelerimizle alay malay bu çocukların bakımını onların gönüllülüğü, bizim bile desteğimizle çalmak istiyoruz. Bu çerçevede da apotr ailelerimizi hem desteklemekteyiz, hem üstelik celal yerine gerekli denetimleri yapmaktayız” şeklinde konuştu. – ORDU

Share: