Fenerbahçe, depremzede voleybolcuyu kadrosuna kattı

Hareket felaketinde dört karı bireyini kaybeden voleybolcu Abdülkadir Terlik, Fenerbahçe Voleybol takımında kariyerine bitmeme edecek.

6 Şubat’ta yaşanan depremde İskenderun’de ikamet fail voleybolcu Abdülkadir Çedik, annesi Safiye, babası Dolunay, ablası İslim Erkan ve 40 günce yeğeni Ömer’i gerileme altında kaybetti. Yaşanan felaket sonrası Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt’ın girişimleriyle Kilis Toyluk Spor forması giyen Abdülkadir Çedik için Fenerbahçe 2. Grup Voleybol Takımı Başantrenörü Yüce Yılmayan iletişime geçerek, “Seni Fenerbahçe formasıyla girmek istiyoruz” denildi. Teklifin kendisini çokça bahtiyar olduğunu rapor fail zinde oyuncusunun, “Fenerbahçe’ye koşarak da gelirim” cevabını verdiği belirtildi.

Abdülkadir’i İstanbul’a tefhim etmek üzere seferber olan solgun-lacivertliler, Malatya’dan cereyan eden uçakla sporcuyu İstanbul’a getirdi. Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nden adımını atan Abdülkadir, sağlık testlerinden geçirildikten sonra odasına yerleştirildi.

Sezonu Kilis Cahillik Spor’de tamamlayacak

Kulübün renklerine kattığı Abdülkadir Terlik, halen canlı sporcusu olduğu Kilis Bilgisizlik Spor Kulübü ile 2. Kütle Play-Off maçlarında Fenerbahçe’ye karşı biçim üst. Abdülkadir bu ilginç rastlantıyla ilgili, “Play-off’a ara vermek için haddinden fazla büyük emekler vermiştik. Orada de takımımla bu arada girmek istiyorum. İlk maçta Fenerbahçe’ye cebin oynayacağım. Kilis’in kazanması amacıyla elimden geleni yapacağımı hocalarıma anlattım. Onlar bile ‘Bir Fenerbahçeli’ye bu yakışır’ dediler” ifadelerini kullandı.

Simla Türker Bayazıt: “Eğitim Bilimi ve spor hayatını ileriye taşıyacağız”

Fenerbahçe’de Voleyboldan Sorumlu Becerikli Simla Türker Bayazıt, dinç oyuncuyla ilgili, “Abdülkadir, korkusuz, ahlaklı ve yordamlı ayrımsız sportmen. Haddinden Fazla dolgunca yerlere geleceğine inanıyoruz. Zat isteğiyle sakat takımında hat çekmek üzere play-off maçlarının oynanacağı şehre gidecek. İlk maçımızda bize rakip olacak. Onda çokça sunturlu tıpkı spor etiği var; bize cebin da sahada sunma iyisini yapacaktır. Play-off maçlarından sonraları zaten sözleşmesi bitmiş olacak ve bizimle alay malay İstanbul’a dönecek. Tığ, ona inanıyoruz. Kabadayı, gür ahlaklı ve uz bir sportmen. Haddinden Fazla ferah yerlere geleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki zaman takımımızda olacak. Hem eğitimini hem spor hayatını halk ele ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Yüce Yılmaz: “Yetenekli ve altyapısı sağlam tıpkısı oyuncu”

Fenerbahçe 2. Tomar Voleybol Takımı Başantrenörü Mürtefi Yılmaz, ise Abdülkadir Terlik ile ilişkin düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

“Abdülkadir, yetenekli, uyumlu, canlı ve altyapısı sağlam ayrımsız sporcu. Çok çalışırsa bire bir yıl sonra onu Efeler Ligi’nde görebiliriz.” – İSTANBUL

Share: