Ferman Karetekin diyarından Battal gazi diyarına “müzaheret” seferberliği

Egemenlik Karetekin diyarından Battal gazi diyarına “müzaheret” seferberliği

– Çankırı’dan sarsıntı bölgesine “müzaheret” seferberliği

ÇANKIRI – Çankırı Karatekin Üniversitesi, müstacel gerekseme malzemelerini ve gönüllü personelini deprem bölgesine gönderdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, depremde uymazlık gören vatandaşlar üzere umum tam imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD vasıtasıyla sarsıntı bölgesine gönderdiklerini ifade fail Dikici, “Taharri kurtarma ekiplerimiz özellikle girmek için, aranjör ve iyileştirici faaliyetlere katılan ekiplerimiz ile depremzedelere yunak kemirmek, asayiş ve tahaffuz kabilinden konularda destek vermek için ekiplerimiz bulunuyor. Depremin olduğu geçmiş günden itibaren günlük 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD yoluyla zelzele bölgesine gönderdik ve göndermeye de devam ediyoruz” dedi.

Rektör Maraba, “Ayrıca, Sivil Defans ve İtfaiyecilik Bölümündeki ehlivukuf hocalarımız ve öğrencilerimiz da bölgede hanay kurtarmak amacıyla alçak çaba içerisindeler. Özellikle Hatay, Samandağ, Antakya, Adıyaman ve Besni ilçelerinde arama-kurtarma faaliyetleri fail ekiplerimizin, vatandaşlarımızın hayatlarının kurtarılmasına açar olmaları ise bizleri sonuç etap bahtiyar etti. Temennimiz, duygusal kayıplarının henüz aşkın olmaması ve milletçe bire bir araya gelerek bu sıkıntıların tıpkı dakika önce üstesinden gelebilmemiz yönünde” diye konuştu.

18 nefis ekibi da Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne yönlendirdiklerini tabir fail Fellah, “Bu ekibimiz, günlük binlerce kişiye yunak kemirmek ve barınma desteği sağlayacak. Ekibimiz ile gelişigüzel, bir numara derecede esas gerekseme malzemeleri olan; su, ürün suyu, rızık, battaniye ve ısıtıcı gibi malzemeleri dahi bölgeye gönderiyoruz. Bu koordinasyonun sağlanmasına vesile olan özellikle YÖK Başkanımız kalkışmak amacıyla, cümle Yükseköğretim Oturmuş yöneticileri ile rektörlerimize teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: