Firez ve Turizm ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik bakanlıklarının 2023 yılı bütçeleri Genel Kurulda

MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş, “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın uyguladığı tehlikesiz turizm sertifikası sistemi sebebiyle ülkemiz dünyanın basit esenlik turizmi ülkeleri arasında yerini almıştır.” dedi.

TBMM Umumi Kurulunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Emek ve Sosyal Asayiş Bakanlığının 2023 yılı bütçeleri üzerinde MHP milletvekilleri küçümseme aldı.

MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş, turizmin, kalkınma hedefinde olan dayanıklı çok ülkenin adam olmak üzere kullandığı eke sektörlerden birisi olduğunu söyledi.

Uluslararası turizme yönelik yapılan istatistiklere göre, turizmin temas yıl ortalama yüzde 4 oranında büyüdüğünü, bu nedenle turizm pastasından pay ahzetmek talip mukavim çokça ülkenin zat milli değerlerini ve mutluluk zenginliklerini bu sektörün hizmetine sunduğunu aktaran Erbaş, “Türkiye kendisine dahi tığ bu yarışta varız. Pandemi boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığımızın uyguladığı güvenli turizm sertifikası sistemi yardımıyla ülkemiz dünyanın basit esenlik turizmi ülkeleri ortada yerini almıştır. Lazım altyapımızla gerekse kültürel ve tarihi değerlerimizle zaman dünyadaki mütehammil haddinden fazla ülkeyle rakiplik edebilecek düzeye başarmış bulunmaktayız.” dedi.

Erbaş, Acun Turizm Örgütü’nün verilerine bakarak 2019 yılında arsıulusal yolculuk sayısının 1 bilyon 466 milyon, turizm harcamalarının ise 1,48 trilyon dolar seviyesinde olduğunu anımsatarak, 2022 yılı verilerine bakarak evvel 9 ayda dünyada uluslararası yolculuk sayısının 700 milyona ulaştığını ve bunun, toparlanma sürecine girildiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Bu yıl turizmdeki nema hızında İtalya, İspanya ve Yunanistan’ın geride bırakıldığının altını çizen Erbaş, şunları kaydetti:

“Turizm ajansının seksiyon paydaşlarıyla oluşturduğu platformun ortaya koyduğu çalışmaların meyvesini topluyoruz. Acun standartlarına erişebilmek, kolaylıkla değişen dünyaya bacak uydurabilmek hesabına turizmin seçkin alanını çeşitlendirmeye başladık. Tarihimizi, kültürümüzü, saf güzelliklerimizi, yayla ve şita turizmi, termal ve sağlık turizmi, fuar ve kongre turizmi ve yerel lezzetlerimizi sunacak olan araçlarımızla birlikte dünyaca adlı Michelin restoranlarımız, gastronomi turizmimizi canlandıracaktır. Acilen büyüyen sektörümüzün genişlik balaban problemi, yetenekli ve kalifiye öge bulunmamasıdır. Ecnebi açacak bilici, hizmet sektörüne hakim mesafe eleman tavlandırmak amacıyla mutlak ceht göstermeliyiz.”

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Türk tarihine çırağ tutan Türk Gündüz Müzesi’nin özverili çalışmalar sonucunda Etimesgut’ta açıldığını söyledi.

6 bin metrekare tutkun alana topluluk müzenin 54 bin metrekare birlikte park yeri alanına topluluk olduğunu rapor fail Haberal, Türk Zaman Müzesi’nin, Türk tarihinde şanlı kayran tutan birçok isme aile sahipliği yaptığını aktararak, eksiksiz yurttaşların bu müzeyi ziyaret etmesini gönül ettiklerini dile getirdi.

“Kurgu tıpkı, alengir bire bir, rejim aynıdır”

MHP Tokat Mebus Yücel Keder, milli mücadeleyi taçlandıran ve bağımsızlığın sembolü olan Cumhuriyet’in, 100. yılına doğru ilerlendiğini, sunma majör hedefin geride kalan 100 yılı ayrımsız deneyim olarak kabul yazar 2023 yılında önder ülke Türkiye vizyonuyla Türkiye 100 yılını inşa etmek olacağını söyledi.

Yunus Nadi’nin, “Türk milletinin mazisi ve geleceğe dair hayalleri tarihi tıpkısı külliyet içerisinde ele alınmalı ve yorumlanmalıdır.” sözünü anımsatan Bulut, “Binlerce yıllık Türk tarihinin beher sayfası, geleceğimizi aydınlatacak tecrübelerle, nesillerimizin övünç edeceği zaferlerle ve bağımsızlığımızı garanti altına matlup izzetinefis ve tecrübelerle doludur. Cemi bu mirasın lacerem arz mümasil, genişlik enerjik ve arz alım verici hatırası ise inanç ve cesaret üstüne düz yazı etmiş olduğumuz yekpare bağımsızlık mücadelesi, yani milli mücadeledir.” dedi.

Bulut, Milli Mücadele’nin 100. yılında ayrımsız hilkat, tıpkı koku ve aynı inancı bir onur payesi üzere taşıyanların var olduğu kadar Türk milletine maksat kusmaya devam edenlerin üstelik olduğunun altını çizdi.

Keçecizade Fuat Paşa’nın 1867’bile ecnebi diplomatların huzurunda “Sunma akva ihtişam bizim devletimizdir. Çünkü siz haricen biz dâhilen yıkmaya çalışıyoruz, tekrar yıkılmıyor.” dediğini belirten Bulut, şunları kaydetti:

“Bu sözler akıbet yüzyılımızın bile özeti gibidir. Milli mücadelemiz sayesinde bizi haricen yıkmaya çalışanlar, Atatürk’ün tabiriyle geldikleri kabil gitmiş olsalar dahi hemencecik rastgele zaman yaşanan ibretlik durumlar, devletimizi dâhilen yıkmaya çalışanların gayretlerinin bitmeme ettiğini göstermektedir. Dış güçleri arkasına alanlar bunları görebilmeleri için bizler kadar karşılarına durmak, misilleme, misilleme benzeri vatan savunmasını biteviye gerçekleştirmeleri gerekir. Milli olanlar ve milli duranlar rastgele ant meram reşit, müstemleke memurları ise Batı’nın sektör sıvazlamalarına mazhar olmuştur. Genel Başkanımız Cesamet Bahçeli’nin tabir ettiği gibi mazi gaye Bülent Ecevit’ti, bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. İsimler değişse üstelik oyun hep bir oyundur. Açar aynıdır, oyun aynıdır, tonga aynıdır. Aut güçler hesabına tetik düşürenler, yaygara koparanlar, kalıntı bilgilerle algı yönetenler de Keçecizade Fuat Paşa’nın 150 yıl ilk meni ettiği içerdeki hainlerdir. Mustafa Kemal Atatürk ve milli uğraş kahramanlarını; Türk ordusunu kırım yapmakla itham eden Şebnem Korur Fincancı mı, yoksa yön neresi sorusuna ‘kızıl elma’ şeklinde yanıt veren Mehmetçik mi külah etmektedir?”

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay üstelik Türk cesamet geleneğinin, tarihin sakat çağlarından bu yana asırları mensur ve milletini diriltme anlayışıyla ilerleyici kuvvetli bire bir birikime ehil olduğunu söyledi.

Bilgili Kağan’ın idare anlayışının, Türkiye Cumhuriyeti kamu yönetimi anlayışının çatısını oluşturan ana can kuşu olduğuna inandığını rapor fail Taşlıçay, “Bizler de Genel Başkanımız Sayın Kerem Bahçeli beyefendinin tema, uzluk, hız düsturuyla Türk amme yönetiminin ayrımsız parçası olmanın mukaddes sorumluluğunu taşıyor, geçmişten bu yana taşınan kerem geleneğimizin ruhuna yaraşır amal yapmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Taşlıçay, MHP’nin intihap beyannamesinde düzlük verdiği 3600 munzam koku beklentisinin karşılanması, asgari ücretin ve tekmil çalışanların ücretlerinin minimal ecir kadarlık kısmının idrak dışı bırakılması, öğretmenlerin patika kanunuyla birlikte maaşlarında tensikat yapılması, afiyet personelinin şahsiyet haklarında iyileştirmeler yapılması, korucular ve muhtarların mahiye ücretlerinin en az minimal ücret düzeyinde belirlenmesi ilkin başlamak için bir nice düzenlemenin hayata geçirilmesi ve emeklilikte yaşa takılanlara ilgilendiren düzenlemenin da meclis gündemine gelerek çözüme kavuşturulacak olmasından dolayı sevinme duyduklarını sözlerine ekledi. (2)

Share: