FOX TV’den Umum TV’ye 3 milyon dolara transfer olduğu sav edilen İsmail Küçükkaya ilk defa konuştu

Umum TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, geçmiş akşam ezanı yaptığı açıklamada, FOX TV’da Ayırtı Saat programını yapan İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’dahi yayınlarına devam edeceğini duyurdu. Bu haberin arkası sıra ortaya bomba tıpkı kanıt ortaya atıldı. İddiaya göre Küçükkaya’nın nakil ücreti namına Umum TV ile 3 milyon dolara anlaştığı öne sürüldü.

SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Küçükkaya, dünün arkası sıra ilk defa zaman açıklamada bulunarak konuyla ilişik sessizliğini bozdu. Küçükkaya sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, FOX TV ile anlaşarak ayrıldığını tabir etti. 12 Eylül itibarıyla Ahali TV’de göreve başlayacağını belirten Küçükkaya, “Hep bu süreçte bütün ayrımsız ahenk ve huzurla çalıştığımız FOX Selen Umumi Yapıt Yönetmeni, yakın arkadaşım ve meslektaşım Doğan Şentürk’e, desteğini daima hissettiğim FOX/ Disney Grubu CEO’su Çarpışma Soner’e, geçek yönetimine ve bütün FOX çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim” dedi.

“12 EYLÜL’DEN İTİBAREN BAŞLIYORUM”

Küçükkaya’nın açıklamaları şu şekilde: “Selam rüfeka. 1992 yılında Hürriyet Ankara’bile başlayan gazetecilik hayatımın 30.yılında bakir tıpkısı sırça açıyorum. 9 yıldır bahtiyarlık, erinç ve gururla görev yaptığım FOX TV’den mazi fiktif ile kural dışı bulunuyorum. Geçek yönetimi bu kararımı anlayışla karşıladı. Anlaşarak ayrıldık. 12 Ilkgüz itibariyle El TV’bile göreve başlıyorum. Haftanın 5 günü 3’er saat sabah haberlerinde olacağım. Cuma akşamları birlikte bir izlence hazırlayıp sunacağım.

“FOX OLGUN EKİBİNE TEŞEKKÜRNAME EDERİM”

Bütün bu süreçte tamam tıpkı neva ve huzurla çalıştığımız FOX Veri Umumi Iz Yönetmeni, mail arkadaşım ve meslektaşım Doğan Şentürk’e, desteğini tamamıyla hissettiğim FOX/ Disney Grubu CEO’su Savaş Soner’e, çizgi yönetimine ve birlik FOX çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim. 10. yılıma yekpare de şimdilerde girmiş olduğum FOX’daki umum bulunma süremi daima bahtiyarlık ve sevinçle, minnettarlık duygularıyla anacağım. Emsalsiz bire bir dönemdi. Yolları çıktı bile yalınlık olsun.

“DÜMDÜZ BİR KARAR DEĞİL AMA HEYECANLIYIM”

Bana istinaden, ‘gel demokrasi mücadelesi veren Ahali TV Ailesi’ne sen dahi katıl ve bu mücadeleye çiğin ver’ diyen; özellikle teferruatlı yıllardır o elan medyaya girmeden haddinden fazla evvel tanıştığımız Cafer Mahiroğlu başlamak amacıyla kamu Ahali TV yönetim ve ekibine bile teşekkür ediyorum. Heyecanlıyım. Tabiatıyla benim amacıyla macerasiz ayrımsız karar değildi. Iri bir kurumun hamaset, hep, ünsiyet ve konforunu bırakıp mütevazi imkanları olan amma meslekte iddialı bir veri kanalında çalışmaya başlıyorum. Bu gelişmeyi ve durumu kamuoyuna aktarmayı bir fariza bildim.

“CAFER MAHİROĞLU’NUN VİZYONUNU ÖNEMSİYORUM”

Haddinden Fazla sorulduğu amacıyla şurası birlikte açıklamalıyım: FOX yönetimi; başta GYY Doğan Şentürk doğmak amacıyla kâffesi kanalda kalmam amacıyla zorlu çabalama gösterdi. CEO Çekişme Soner sürece etken karışma oldu. 4/5 periyot haddinden fazla çetin görüşmeler yaptık. Kalmam üzere ellerinden geleni yaptılar. Amma olmadı, kalamadım. Olur sebep? Birincisi FOX’dahi 10.yılımda kendimi tekrara düşmekten endişe ettim. Ati yıl bir ayrım yapmayı düşünürken fevkalade çabucak El TV’den öneri aldım. Cafer Mahiroğlu haddinden fazla arzulu, iddialı ve kararlıydı. O heyecandan mesleki anlamda etkilendim. Cafer Mahiroğlu El TV’yi şişirmek istiyor. Vizyonunu önemsedim. Sabahleyin haberlerini tıpkı bilim kanalında etme fikri beni heyecanlandırdı. Akşam Ezanı programı yapma önerisinden dahi etkilendim. Ve ‘evet’ dedim. Hoş olsun.”Share: