Futbolcular ağaçlandırma çalışmalarına katılım çağrısı yaptı

TFF 2. Lig Al Grup ekiplerinden Kırşehir Futbol’üstelik oyuncular, antrenmanda taşıdıkları pankartla taraftarları ve sporcuları Milli Ağaçlandırma Günü’nde fidan dikmeye davet etti.

Kırşehir Orman İşletme Müdürü Alper Çimen ve gelgel çalışanları, takımın antrenmanından önceki Güneykent Tesisleri’hangi gelerek, futbolcu ve yöneticileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Aşıkpaşa Beğeni Parkı’nda gerçekleştirilecek fidan dikim etkinliğine çağırma etti.

Futbolcular dahi antrenmana, “Milli Ağaçlandırma Günü ağaç dikim etkinliğine umum sporcularımızı ve taraftarlarımızı bekliyoruz” yazan pankartla çıkarak, farkındalık oluşturdu.

Alper Çimen, matbuat mensuplarına, değme sene ayrımlı alanlarda aktiflik düzenlediklerini belirterek, “Milli Ağaçlandırma Günü’nde farkındalık tekvin yerine Kırşehirli sporcularımızı ve taraftarlarımızı nida etmeye geldik. Futbolcularımıza davette bulunduk. Milli Ağaçlandırma Günü’nde bizimle alay malay olacaklarını belirttiler.” diye niteleyerek konuştu.

Teknik yönetmen Gökhan Beklemiş de Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle eş etkinlik planladıklarına belen ederek, birlik sporcuları ve taraftarları amut dikmeye davet etti.

Futbolcu Hacı Mustafa Sıkıntı ise “11 Teşrinisani Milli Ağaçlandırma Günü’nde herkesi dikme dikmeye davet ediyoruz. Doğamızı hangi kadar yaşatırsak o kadar rahat kan alırız. O yüzden hem doğamızı koruyalım hem de fidanlarımızı dikelim. Biz mızıka kendisine o aktarılma orada olacağız, taraftarlarımızı dahi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: