Gailesiz horozlar bakir sezona iddialı hazırlanıyor

Bakir sezonda TFF U19 Seçkin B Ligi’nde savaşım edecek olan Denizlispor, eskimemiş sezon hazırlıklarını Teknik Mesul Gökhan Töz nezaretinde sürdürüyor.

Yıpranmamış sezonda Elit B Ligi’nde eğin çevre amacıyla savaşım edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Uray Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Ayak Topu Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile mücadele edecek.

Ligi ve yıpranmamış zaman hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Ustalık Sorumlusu Gökhan Temel, eskimemiş sezon hazırlıklarının gayet dolgunca geçtiğini vurguladı. Kök, “Şu esas kadar 34-35 antrenmana mail idman devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem üstelik taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Takım bu yıl 20 takımlı kaçınan. Geçen sene 36 mızıka maç oynanmış bir loda vardı. Amma şimdi 20 takımlı ayrımsız kadro var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz koşa devreli öbek usulü oynanacak. 18 maç oynanacak. Karşılaşma sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara göre kopya birkaç. Tabi bu dallar hareket çağında hangi büyüklüğünde haddinden fazla karşılaşma oynarlarsa o büyüklüğünde iyi. Bu nedenle bu açığı tedarik maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan oyuncu tıpkısı henüz dönmemeli”

Yeni zaman hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın son halini görme imkanı bulduklarını tamlayan Üs “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Alt yapılar şampiyon olma, yürek kazanma yerleri değildir. Alt yapılarda öncelikli garaz A takıma gani oyuncular isnat etmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz oyuncu bitmiş oyuncu kendisine A takıma gitmeli. Revan aktör bir daha gelmemeli” diye konuştu. – DENİZLİ

Share: