Galerici esnafından akim çevirgeç desise-sat düzenlemesine destek

Cıvıl Cıvıl Ünye Oto Galericileri Yapı Kooperatifi ve Cemiyet Başkanı Hüseyin Kokuroğlu, Tecim Bakanlığı’nın uygulamaya koymayı planladığı muvaffakiyetsiz araba hıyanet-sat düzenlemesinin piyasadaki dengeyi bulmak namına yapılan bire bir mesai olduğunu söyledi.

Tecim Bakanlığı vasıtasıyla akim otomobile getirilmesi planlanan hıyanet-sat düzenlemesinin kimseyi kıygın etmeyeceği görüşünde olduğunu belirten Hüseyin Kokuroğlu, “Bu sistemle alay malay bayiden çıkan ayrımsız aracın sahaya sürülmeden piyasadaki şişkinliği murakabe etmek namına tıpkı aranjman getirilmesi için uğraşılıyor. Devletimizin aldığı değişmeyen katiyen kimseyi mağdur edecek benzeri karar değildir. Bu çalışma ile gelişigüzel anahtar piyasasında olacak değişikliklere kaçmak gerekiyor. Galerici esnafı dışında piyasaya halk altından komütatör sürenlerin devletimizin kontrol altına tutacağı tıpkısı çalışma gerçekleştirmesini istek ediyoruz” dedi.

Araç fiyatlarındaki yükselişin umum altından yapılan satışların sebep olduğuna özen çekici Kokuroğlu, bunun daha çok bire bir fasıl haline geldiğini, insanların fiyatlar yükselecek düşüncesi miftah satın aldıklarını sözlerine ekledi.

Ünye Oto Galericileri Yapı Kooperatifi ve Cemiyet Başbuğ Yardımcısı Sıhhatli Palabıyık ise Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yoluyla 54 TL adına açıklayan fındık fiyatları sonrası ikinci el ve akim kilometre açkı satışlarında hareketlilik beklediklerini rapor etti. – KALABALIK

Share: