Gaziantep Basket sezona galibiyetle kaldırmak istiyor

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonunun ilk haftasında ferda evinde Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşacak olan Gaziantep Basket, sezona galibiyetle elde etmek istiyor.

Güzeşte sezon ligi 4. sırada bitiren ve play-off çeyrek finalinde elenen Gaziantep ekibi, bakir mevsim öncesinde kadrosunda mefret aynı değişikliğe gitti. Güzeşte sezondan yalnız 2 isimle için devam fail kırmızı-siyahlı grup, transfer sezonunun deli dolu geçirerek sil yeniden kol kurdu.

Yeni mevsim hazırlıklarını Gaziantep ve Bolu’da dinlenme kampı yaparak geçiren Gaziantep Basket, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin geçmiş haftasında ferda evinde Frutti Extra Bursaspor’u ağırlayacak. Gaziantep temsilcisi, rakibine yarar kurarak lige galibiyetle başlamanın planlarını yapıyor.

Küşade: “Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle görmek”

Takımın başantrenörü Özlem Yalınlık, AA muhabirine, mevsim hazırlıklarına er başladıklarını rapor etti.

Yeni tıpkı takım oluşturduklarını ve tedarik sezonunu bereketli değerlendirdiklerini tabir fail Bulutsuz, “Mızıka 8 tedbir maçı yaptı. İdmanlarımız benim istediğim şekilde tempolu ve saldırgan geçti. Vahim aynı gidiş yaşadık amma sakatlıklarımız oldu. İki yabancı oyuncumuz 10’ar dönme sakatlıklar yaşadı. Biraz zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Tüm planlarını önce maçtan galip fırlamak üstüne yaptıklarını ifade eden Küşade, şöyle devam etti:

“Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle gidermek. Sabık mevsim önceki maçımızda yenilmiştik. Lige ongun yolmak çok makro ama benim amacıyla daha önemlisi olan ligi pekâlâ bitirdiğimiz. Tabii kim yengi hedefiyle çıkacağız, ona göre hazırlandık. Seyirci desteğine haddinden fazla ihtiyacımız var gerçekli. Frutti Extra Bursaspor güzeşte mevsim Euro Cup finalisti. Bir Nice oyuncusunu kadrosunda tutabildi. Şu an ligin bildirme amade takımların biri. İstikrarlı ve oyuncuların birbirini ferah tanıyor olması rakip üzere yarar. Bizimde karı sahibi avantajımız var. Bire Bir sakatımız var, o oynamayacak amma geride artan arkadaşlarla bu arada bu maçı kazanmaya çalışacağız.”

Bando kaptanı Batuk: “Lige hazırız”

Mızıka kaptanı Birkan Batuk ise takıma bu yıl dahil olduğunu hatırlattı. Fena Hâlde bire bir alışmışlık havasının oluştuğunu tamlayan Batuk, yıpranmamış sezona ilişik şu değerlendirmede bulundu:

“Ağırbaşlı sabık bir hazırlık devresi oldu. Özlük adımıza gür geçti. Eskimemiş oyunculardan oluşan bir takımız. Birbirimize alışma sürecimiz dolgunca geçti. Lige hazırız. Öncelikle bilcümle takımlara mıhlı liyakatli zaman diliyorum. Hedefimiz Avrupa Kupası’nda gidebildiğimiz kadar müracaat etmek ve bu zaman yine play-off’a kesilmek istiyoruz. Ben lige hazır olduğumuzu düşünüyorum. Yarın haddinden fazla metin tıpkısı karşılaşma bizi bekliyor. Frutti Extra Bursaspor çok iyi bire bir mızıka. Haddinden Fazla anif oynuyorlar amma bizde öz sahamızda hazırlandığımız gibi kaba bir oyunla vira etmek istiyoruz.”

Share: