GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN’İN KIZI, ACUN EVİNE GİRDİ

GAZİANTEP Büyükşehir Şehremini Fatma Mecnunca’in kızı Merve Mecnunca, Evren Oklap ile Beykoz’da planlı nikah töreniyle acun evine girdi.

Merve Delice-Cihan Oklap çifti İstanbul Beykoz Mecidiye Kasrı’nda bu akşam ezanı düzenlenen dernek töreniyle acun evine girdi. Çiftin nikahını Beykoz Şehremini Meram Entelektüel kıydı. Çiftin nikah şahitliklerini TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Familya, Mesai ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü, TBMM DOĞRU Tümen Ekip Başkanı İsmet Yılmaz, Çarkıt Türe Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Kol Başkanvekili ve Çanakkale Mebus Bülent Turan, İstanbul Valisi Ulu Yerlikaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Rize Milletvekili Dirimsel Müellif, YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, YANLIŞSIZ Fırka Genel Dalan Avrat Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice nikah töreninde yaptığı konuşmada “İnsan ömrü benzeri koşuk gibi bire bir film kabilinden. Arkamıza baktığımızda kalbimizde şaibe olan mehabetli olan hadiseler var. Evlenmemiz gibi. İzzetimle olan evliliğimiz 32 sene oldu. 21 sene öne Dürüst Parti’nin kurulmasında müessis olduk. Şimdi evladımızın mürüvveti için tıpkı aradayız. Hayat o kadar hızlı geçiyor ki. O zamanki dostlarımız bugün bu salonda. Hep birlikteyiz. Ben 32 yıl boyunca hem şahsıma hem aileme gösterdiği babalıktan etraf eşime teşekkür ediyoruz. Aileyi dişi kuş yapar amma babalar zehir kabil arkamızda tamam. Evlilik dediğimiz budur” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop bile, “İstanbul’un sunma güzel mekanlarından birinde böyle iyicene tıpkısı toplulukla böyle aynı leziz işe şahadet etmek üzere bizlere tıpkı araya getiren cenabı hakka hamd ediyorum. Herhangi Bir aha olduğu üzere özellikle tezevvüç ve nikah akdinde biricik örneğimiz Peygamber Efendimize (S.A.V.) selam ederim. Bizim kültürümüzde sevinçler paylaşılınca çoğalır, acılar paylaşılınca azalır. Biz burada Merve ile Cihan’ın mutluluklarını paylaşmaya geldik. Teehhül Etmek Hz. Adem’den bu yana peygamberlerin sünneti, Cenabı Hakk’ın bile tıpkı emridir” diyerek konuştu.Share: