Gaziantep turizmine meydanlık tatil dopingi

Gaziantep turizmine mesafe dinlence dopingi

Gaziantep turizminde aleniyet tatil heyecanı

GAZİANTEP – Okullarda 12-20 Son Teşrin tarihlerini kapsayan 9 günce mesafe tatilde, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Güneydoğu özellikle başlamak için Antalya, Afyon, Kapadokya dinlence bölgelerine rica arttı.

9 günce aleniyet tatilde, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Güneydoğu’ya olan arzu arttı. 12-20 Kasım arası okulların vuzuh dinlence dönemi zımnında aileler Güneydoğu Anadolu turu düzenledi. Hafta sonlarıyla gelişigüzel 12-20 Teşrinisani ortada çocuklu aileler amacıyla akla yatkın tıpkısı ara dinlence dönemi yolculuk turu oluşturdu. Yaz döneminde tatil yapamayan yerel ve yabancı turistler bu dönemi değerlendirdi.

Nazmi Ertürk, “Zor öğretmenim, emekli olduktan sonra turizm işi yapıyorum. Ordu’dan Gaziantep’e yaklaşık 40 yabanlık bire bir takım getirdik. Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır’ı gezdirip 4 günce tıpkı turun böylelikle Ordu’ya döneceğiz inşallah, Gaziantep Gastronomi şehri buranın baklavasını, kebaplarını, fıstığının tadına lezzetine bakacağız. Gaziantep turumuz sonrası Şanlıurfa’ya geçeceğiz. Şanlıurfa’da ise çatlak gecesi izleyeceğiz. Elan sonraları Mardin, biliniyor ki Mardin’in gecesi gerdanlık, gündüzü seyranlık olan ayrımsız ile gideceğiz. Henüz sonradan diller ve dinler şehri olan Midyat’a gideceğiz. Diyarbakır Türkiye’nin sunma güzelce şehirlerinden tıpkısı tanesi orada on gözlü güreşçi köprüsü, 4 ayaklı minare, Ulu Cami, Hasan Ağır Hanını gezdirip peşi sıra memleketimize döneceğiz. Amiyane Türkiye’nin çarçabuk çabucacık değme ilini gezdim, kül illerimiz birbirinden evire çevire hepsinin birbirinden üstünlükleri var” dedi.

Arkadaş ortamıyla ilk defa mevrut Fatoş Açkı, “Ordu’dan geliyoruz, Gaziantep’i gezdik gördük çok beğendiğim tıpkısı yerdir. Henüz önceleri de çokça kere gelmiştim hakeza bir tur ve akrabalarımın aynı kısmı Antepli zaten amma yoldaş ortamıyla ilk kez geliyorum çokça güzeldi ve haddinden fazla sağlık aldım” diyerek konuştu.

Gülay Ziyalı, “Aslen Trabzonluyum Orduda oturuyorum, Gaziantep’e dolaşma düzenlenince karışmak istedik, geldim gördüğüme haddinden fazla bahtiyar oldum. Domuzuna aynı şehir şuan Antep’te olmaktan mutluyuz. Gaziantep beklediğimin üzerinde benzeri şehir inşallah tıpkısı ilavesi evet” ifadelerini kullandı.

Share: