Gelgel sıcaklıkları bağırsak, gün batısı ve kuzey bölgelerde zahir şekilde azalacak

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü Hava Anlayış Uzmanı Atmaca Şahbaz, albeni sıcaklıklarının yarından itibaren kuzey, çöz ve gün batısı bölgelerde azalacağını ve kül yurtta yağışların beklendiğini söyledi.

Şahbaz, AA muhabirine, bu haftanın albeni sıcaklığı tahminlerine ilişik bilgi verdi.

Yurdun yarından itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini tamlayan Şahbaz, ancak genelinde, yıldız, güney ve iç kesimler özellikle doğmak üzere gök gürültülü sağanağın beklendiğini belirtti.

Şahbaz, şunları kaydetti:

“Hafta sonuna büyüklüğünde çöz ve kuzey geçim ağırlıklı başlamak için yurdun büyük aynı bölümünde boğanak görülecek. Yağışlı çekicilik ile gelişigüzel sıcaklıkların yurdun kuzey, iç ve gün batısı kesimlerinde azalarak zaman normalleri civarına ve vadi düzlük altına ineceğini tahmin ediyoruz. Marmara, Karadeniz, İç Rum’da alev düşüşleri berrak olacak.”

Doğu Küçük Asya ve Güneydoğu Küçük Asya bölgelerinde sıcaklıkların sezon normallerinin üstünde seyretmeye devam edeceğini tabir fail Şahbaz, Antalya’nın yıldız yönlerden sıhhatli rüzgarın etkisiyle serencam bire bir haftadır yalaz artışı yaşadığını, bu haftadan itibaren ise faziletli flama düşüşü olacağını kaydetti.

Kalaba ve Tokat çevrelerinde sağanak uyarısı

Kalaba ve Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğusu, Sivas’ın mağrip ve yıldız ilçelerinde bu akşam saatlerinden yarın sabaha büyüklüğünde evcil kendisine kuvvetli bora beklendiğini tamlayan Şahbaz, vatandaşları olumsuzluklara cebin titiz olmaları üzerine uyardı.

Şahbaz, yarın sabahtan akşam saatlerine kadar Gün Doğusu Anadolu’nun şimal ve batısı ile Şark Karadeniz’in iç kesimlerinde akva fırtına beklendiğini kaydetti.

Üç ilde sıcaklıklar

AA muhabirinin edindiği bilgiye bakarak bu hafta, üç nazik ilde hava raporu zaman saatlerinde şu şekilde olacak:

Ankara’da albeni, hafta boyunca parçalı kayran vadi çok bulutlanmış olacak. Çarşamba ve perşembe günleri fasılalı sağanak bekleniyor. Arz faziletli çekicilik sıcaklıkları ruz saatlerinde salı 22, çarşamba 20, perşembe 17 evre hissedilecek.

İstanbul’da havanın yarın ve çarşamba parçalı bulutlanmış olacağı anlayış ediliyor. Perşembe günü ise Anadolu yakasında espaslı sağanak bekleniyor. İlde sunu faziletkâr sıcaklığın erte ve çarşamba haset 21, perşembe 22 mertebe olması öngörülüyor.

İzmir’de ise sıcaklığın yarın ve çarşamba 26, perşembe 25 basamak olacağı oranlama ediliyor.

Share: