Güç Zayıf: İktidar Kendi Müteahhidini Yüklenmek Adına Tıpkı Mezuniyet Değişikliği ile Batmış Müteahhide İşi Vermiş, O dahi Parayı Alıp Kaçmış

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Zayıf, Kayseri’de yıpranmamış eğitim yılına yetiştirilemeyen meslek inşaatlarına dikkat çekerek, “Osmanlı Mahallesi’nde aynı ay evvel teslim edilmesi müstelzim okulun henüz temeli atılmamış. Sarıoğlan Palas’ta meslek bitmiş amma Sarıoğlan Belediyesi icralık, meslek dahi icralık olmasın diye niteleyerek açılmıyor. Bura üstelik Mithatpaşa. Burada kuvvet, özlük müteahhidini korumak adına aynı yetki değişikliği ile batmış müteahhide işi vermiş; o üstelik parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor. Bizim çocuklarımız 60-70 kişilik sınıflarda öğüt yaparken bunların çocukları hususi okullarda okuyor. Amerikalarda burslu okuyor” dedi.

Dokunaklı Cılız, Kayseri’nin Mithatpaşa Mahallesi’ndeki 24 derslikli beş inşaatının önünde bugün yaptığı açıklamada, bakir eğitim yılına yetiştirilemeyen meslek inşaatlarına tepki gösterdi. Ark, şunları söyledi:

“İKTİDAR BİR YETKİ DEĞİŞİKLİĞİ İLE BATIK MÜTEAHHİDE İŞİ VERMİŞ, O ÜSTELIK PARAYI ALIP KAÇMIŞ”

“Canan hemşerilerim, bu iktidarın çocuklarımıza verdiği kıymeti, eğitime verdiği önemi tayin yerine size beş altı gündür meslek inşatlarının önünden meşruhat yapıyorum. Osmanlı Mahallesi’nde tıpkı kamer evvel konfirmasyon edilmesi müstelzim okulun henüz temeli atılmamış. Sarıoğlan Palas’ta meslek münteha amma Sarıoğlan Belediyesi icralık, okul bile icralık olmasın diyerek açılmıyor. Bura de Mithatpaşa. Burada nüfuz, öz müteahhidini destek olmak namına bir mezuniyet değişikliği ile batık müteahhide işi vermiş; o bile parayı alıp kaçmış. İşte olan bizim çocuklarımıza oluyor. Bizim çocuklarımız 60-70 kişilik sınıflarda ibret yaparken bunların çocukları hususi okullarda okuyor. Amerikalarda burslu okuyor.

“BU TUTKUN DÜZENİ, BU SOYGUN DÜZENİ, BU HARAMİ DÜZENİ HANGI AHIT SONUÇ BULACAK”

Sonra gine bunlar, kişi çocuklarına, gelinlerine, damatlarına belediyenin arsasını 100 bin liradan veriyor. Onlar da ertesi bölüm 500 bin liraya satışa çıkartıyor. Bilahare Büyükşehir Belediyesi ve ahalisi, kameraların karşısına geçiyor, dinimizi istismar ederek, fikir alma hesabına, ‘Müjde Kayserili hemşerilerim; Kavim Bahçesi’hangi 700 milyon lira cami yapıyoruz’ diyor. Ben, demincek Kayserili hemşerilerimin vicdanına sesleniyorum: Bu tutkun düzeni, bu vurgun düzeni, bu haydutlar düzeni hangi devir son bulacak?”Share: