Gün Batısı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Arslan Açıklaması

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı açılışında konuşan Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehmet Şanlı Arslan, “Dosta güven, düşmana tırsmak salan ayrımsız anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere çokça güzelce ayrımsız muştu vereceğiz. Biz alev kelimelerle anlatılacak aynı toprağın temsilcileri değiliz” dedi.

Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı ve ayrımsız zamanda Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Mürtefi Arslan ve eşi Gülseren Aslan, Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığının açılışına katıldı. Program, çerçevesinde protokol üyeleri ile vatandaşlar mehteran takımıyla alay malay ana yol üzerinde dolaştıktan bilahare Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı önüne geldi. Gocunmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Cömert tilaveti yapıldı.

“Dosta büzük, düşmana korku salan benzeri anlayışın mirasçılarıyız”

Programın açılışında konuşan Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Mehmet Büyük Arslan, “Bu bayrak zaman 3 periyot ilk bakir müesses olan 8. Türk devletimizin oran bayrağıdır. Dosta büzük, düşmana korku salan ayrımsız anlayışın mirasçılarıyız. 7 ay içerisinde sizlere haddinden fazla adamakıllı benzeri müjde vereceğiz. Biz yalım kelimelerle anlatılacak bir toprağın temsilcisi değiliz. Bizlere bu medeniyeti bu vatanı gönül fail özellikle Malazgirt Sultanı Alparslan’dan itibaren Ertuğrul Gazilere, Osman Gazilere ve öğünden bugüne bayrağı haiz mecmu büyüklük adamlarımıza minnettarlık ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu ruhu canlı burulmak için Osmanlı Teşkilatını kurduk. Gelişmemiş zamanda 67 iklim 24 kaza ve 100 noktada teşkilatlanmamızı tamamladık ister ülkemizde gerekse aut devletlerde vatanımız amacıyla heybetli çalışmalara imza attık” dedi.

“Vatanımızın baştan sona yanı sıra olacağımıza söz veriyoruz”

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanı Ilgım Bilmez ise “Osmanlı Teşkilatı İkra emrine kulak asan, milli uğraş ruhunu barındıran, önceliği doğruluk ve türe olan sevgili kardeşlerinin bileşkesidir. Osmanlı teşkilatı ile balkon olduğumuz bu mutlu yolda devletimizin milletimizin ve vatanımızın sürekli yanında olacağımıza hezel veriyoruz” dedi

Açılış konuşmalarının peşi sıra Kocaeli Osmanlı İl Teşkilatı Başkanı Serap Bilmez, Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehmet Mualla Arslan’a onurluk taktim etti. Binanın açılışı yapıldıktan bilahare vatandaşlara lokma dağıtıldı. – KOCAELİ

Share: