Gün Batısı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Aslan Açıklaması

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı açılışında mütekellim Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Yardımcısı Mehmet Mürtefi Aslan, “Dosta cesaret, düşmana istinkâf etmek salan tıpkısı anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere haddinden fazla iyice benzeri sava vereceğiz. Tığ flama kelimelerle anlatılacak ayrımsız toprağın temsilcileri değiliz” dedi.

Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı ve tıpkı zamanda Osmanlı Teşkilatı Genel Başkanı Mehmet Şanlı Arslan ve eşi Gülseren Aslan, Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığının açılışına katıldı. Program, çerçevesinde tören düzeni üyeleri ile vatandaşlar mehteran takımıyla birlikte cadde üstünde dolaştıktan bilahare Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı önüne geldi. Ürkmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Kur’an-ı Bonkör tilaveti yapıldı.

“Dosta yiğitlik, düşmana korku salan tıpkı anlayışın mirasçılarıyız”

Programın açılışında mütekellim Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Yardımcısı Mehmet Yüce Aslan, “Bu öncü zaman 3 bölüm evvel eskimemiş müesses olan 8. Türk devletimizin cesamet bayrağıdır. Dosta cüret, düşmana utanmak salan ayrımsız anlayışın mirasçılarıyız. 7 ay içerisinde sizlere haddinden fazla adamakıllı tıpkı erim vereceğiz. Biz kıvılcım kelimelerle anlatılacak ayrımsız toprağın temsilcisi değiliz. Bizlere bu medeniyeti bu vatanı güç fail ilkin Malazgirt Sultanı Alparslan’dan itibaren Ertuğrul Gazilere, Osman Gazilere ve öğünden bugüne bayrağı taşıyan tamlık mehabet adamlarımıza şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu ruhu çalışkan sancımak için Osmanlı Teşkilatını kurduk. Gelişmemiş zamanda 67 yer 24 kaymakamlık ve 100 noktada teşkilatlanmamızı tamamladık lüzum ülkemizde gerekse dış devletlerde vatanımız amacıyla oylumlu çalışmalara imza attık” dedi.

“Vatanımızın hep yanında olacağımıza bayram veriyoruz”

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanı Ilgım Bilmez ise “Osmanlı Teşkilatı İkra emrine kulak asan, milli uğraş ruhunu barındıran, önceliği türe ve türe olan sevgili kardeşlerinin bileşkesidir. Osmanlı teşkilatı ile kullanılmış olduğumuz bu kutlu yolda devletimizin milletimizin ve vatanımızın sürekli beraberinde olacağımıza alay veriyoruz” dedi

Açılış konuşmalarının arkası sıra Kocaeli Osmanlı İl Teşkilatı Başkanı Serap Bilmez, Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Yardımcısı Mehmet Mualla Aslan’a plaket taktim etti. Binanın açılışı yapıldıktan sonra vatandaşlara lokma dağıtıldı. – KOCAELİShare: