Günahsız İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Kolay Genel Yerleşmiş gerçekleşti

Halis İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Basit Genel Oturmuş gerçekleşti.

Temiz İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Süssüz Genel Kurulu gerçekleştirildi. Şube Genel Kuruluna Genel Başkan Rafi Kamer, Genel Başbuğ Yardımcısı İbrahim Felek, Turgay Ulutürk, Genel Yazman Samet Ceylan, Genel Yazman Yardımcıları Bünyamin Bayır ve Bedel Erkan, Kayseri Bölüm Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Yazıhane Sekreteri Mevlüt Şimşek, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Izzet Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltacı, Şanlıurfa İl Başkanı Iye Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Arı İplik İş Sendikası kasaba illerde kâin teşkilatının yöneticileri katıldı.

Genel Başkan Rafi Ay, umumi kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar süresince mücadeleler verilmiştir. Emekten yana yan olmayı kurulduğu günden beri asli görevi saymıştır. Teferruatlı yıllardır sendikamızın Gaziantep Idarehane Başkanlığını büyük bir inanmışlıkla yürüten Mehmet Kaplan abimiz da bize rastgele ahit kez göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim amacıyla o kadar bulunmaz ki, Kaplan abinin yolculuğu esasen Saf İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te seçkin ahit sendikamıza yakışanı namına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği çok büyüktür. Tığ ona temas devir Kaplan Abi dedik. Çünkü doğrusu bize abilik yaptı. Ne devir gelsek bizi evinde misafir etti. Hangi devir başımız sıkışsa Gaziantep’e gelin burada benzeri abiniz var dedi. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle başta Kaplan Abimiz görünmek üzere, 44 yıl önce sendikamız üzere önceki adımı atanları, seçme şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken emrihak edenleri, bu mukaddes düzentileme ve alınteri mücadelesini tıpkısı alem yarışı düşünülerek bitmeme ettirenleri saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara dahi başarılar diliyorum.”

“Günahsız İplik İş; aile, yuva ve bire bir okuldur”

“Halis İplik İş; sülale, yuva ve tıpkı okuldur” diyen Ay, “Ego dahi Sili İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu çalışma hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu şuur, sendikal davamız için gelişigüzel nöbet yürüdüğümüz sistem için zamanla kadim bir taban haline dönüşmüştür. Temiz İplik İş’i farklı sendikalardan ayıran ve ibdai kılan üstelik esasen budur. Salt İplik İş aynı kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Mesul, öncü, yenilikçi, hürmetkâr, hal odaklı, duygulu, adil, inanılır, savunucu ve ayrımcılıktan kaçınan değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler yahut sendikal davamızı omuzlayamayanlar da doğrusu ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Tek bire bir siyasal düşüncemiz var: Say ve amele”

İşçilerin sorunlarını daima dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Zira biz 2019 yılında yönetim kendisine göreve geldiğimizde şunu söyledik. Dedik ki; bu sendikada tek panel kuruntu mümteni. Biricik ayrımsız politik düşüncemiz var, say ve emekçi. Emeğin sorununu kim gündeme getirirse, ne politika gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe kim sevgili çıkarırsa birlikte onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi hiç bozmadık. Biperva, cesurca bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş mesail var himmet hayatında. Bunları biz defaatle gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar marifetiyle de gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize kırpmak için elinden geleni yaptı”

Gaziantep mevcut Bölüm Başkanı Mehmet Kaplan üstelik Gaziantep Idarehane 10. Niteliksiz Umumi Kurulunda bire bir istişare yaparak bayrağı Delice Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika amacıyla cümle bire bir şeyler yaptı. Hassaten açlık grevine da gidildi. Nezaret eliyle bize bitirme verildi. Ama o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye niteleyerek bize ayırmak için elinden geleni yaptı ki vermediler. 10 dönüş açlık grevine gidildi. İşte bu yapı üzere hep elinden geleni yaptı. Şimdi karşımda oturan sevgili Umumi Başkanım bugün bu sendikal mirası tasdik almış, sunu ongun yere gayretle taşıyor. Ara Sıra insanlara trilyonları verirsin, tek molekül yapamaz, kâh insanlara beniz lira verirsin, ilkokul beniz liralık aksiyon yapar. İşte altın Umumi Başkanım üstelik onlardan bire bir tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde bir nice bölgede sendika şubelerinin yerleri makbuz. Gaziantep’te de bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında şeş eğik tıpkısı apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu yapan zer Genel Başkanım ve yönetimidir.”

Umumi Başkan Rafi Ay, seçimlere girmeyeceğini açıklanan ve sendikada tafsilatlı yıllar fariza fail Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan bir plaket takdiminde bulundu.

Yapılan Kolay Genel Kurul seçimleri sonucunda tek liste ile Mecnunca Avlanmaz idarehane başkanlığına, büro yönetim kurulu üyeliklerine ise Yüksek Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Polat ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: