Güryaprak köylüleri, ilgi yolunun yapılmasını istiyor

Güryaprak köylüleri, bent yolunun yapılmasını istiyor

ERZURUM Erzurum’un Oltu ilçesine sadık Güryaprak köyünün bayağı bağlara gittikleri yolun 800 metrelik bölümü adeta ahiret yolculuğu saçıyor. Mahalle sakinleri, seçme sene kazaların yaşandığı yolun bir zaman önce yapılmasını istiyorlar

mahalle muhtarı Halil İbrahim Yücel, hayvanlarını getirirken rampada araba çıkmayınca ansız kaçan pikap devrildi, hayvanlarda sıyrıklar oluşurken çoban Halil İbrahim Yücel kazadan ateş almadan kurtardı.

Güryaprak köyü muhtarı Halil İbrahim Yücel, “Bu el bizim sürekli kullandığımız bağımıza bahçemize indiğimiz yolumuz. Ölçümünü Belediye ekipleriyle yaptık dağ olan kısmın hepsi 800 metre bir kalem yaptıramadık. Bu ilçe ilk değil sonda mümteni onlarca kaza oluyor burada biz yılda üç dört el bu kazaları yaşıyoruz. Arabamın üstünde hayvanlarım vardı hayvanlarım yaralandı tığ ölümden döndük yani çok bire bir maliyeti namevcut biz buraya otoban de arzu etmedik yemeden içmeden yolumuzun az buçuk bakımını ve düzeltilmesini istiyoruz” dedi.

Bayram Yücel ise “Güryaprak köyündenim. Burası Elmadüzü köyünden aşağı Anzav bağlarına bağlantı yolumuz sürekli bu olayları yaşıyoruz. Burada Muhtarın bu yolda üçüncü kazası sadece bunun yani eksantrik yolumuzda namevcut sürekli burayı bağışlamak zorundayız. Yapılması gerek yerde 700-800 metre tıpkı vadi anahtar taşı da olabilir beton yada asfalt olması da yiyecek değil. 30 yıl eski kısıtlanmış şartlarla yaptırdığımız yola demincek hizmet yaptıramıyoruz. 700 metre bir belediye için hangi kadar edisyon ayrımsız iştir bir zaman geçmiş yolumuzun yapılmasını istiyoruz” dedi.

Share: