Hareket ailesini hayattan kopardı: Eşi, 4 yaşındaki kızı, kız kardeşi ve kuzeni toprağa verildi

Deprem ailesini hayattan kopardı: Eşi, 4 yaşındaki kızı, kız kardeşi ve kuzeni toprağa verildi

KIRIKKALE – Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde kendisi ve 10 yaşındaki kızı esen kurtarıldı. Gerileme altında donmuş bedenleri çıkartılan Abdullah Patal’ın eşi, 4 yaşındaki kızı, kız kardeşi ve kuzeni, Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut iki büyük depremde göçük altında hayatını kaybeden vatandaşlar toprağa veriliyor. Onikişubat ilçesinde yıkılan binanın enkazında mütezayit Abdullah Aktaş ve kızı Lahut (10), arama istirdat ekiplerini çalışmasıyla sağlıklı kurtarıldı. Eşi Ayşe Betül (30), kızı Zümra (4), kız kardeşi Korkunç Lüle Taşı ve kuzeni İkra Süme’nin ise camit bedenleri çıkartıldı. İki böle Tutku Aktaş ve İkra Süme’nin ailesinin yanına misafirlik üzere gittiği öğrenildi.

Cenazeler, Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesindeki Suret Camii’nde öğlen namazına müteakip kılınan namazın ardından toprağa verildi. Cenaze namazına Kaymakam Mürtefi Fert Uludağ, Karakeçili Şehremini Veysel Aydemir ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Share: