Hareket bölgesine kendi ördüğü patikleri gönderdi

– Hareket bölgesine zat ördüğü patikleri gönderdi

Bir elinde kötek, bir elinde özlük ördüğü patiklerle yardıma koştu

BOLU – Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bolu’dan bölgeye yardım gönderimi devam ediyor. 75 yaşındaki Fatma Ataş, AFAD deposuna mail tıpkısı noktada kâin evinden çıkarak, bir elinde kötek tıpkı elinde ise özlük ördüğü patiklerle yardım noktasına gitti.

Kahramanmaraş merkezli 2 depremin arkası sıra Bolu’dan deprem bölgesine kamyon ve TIR’larla müzaheret gönderimi bitmeme ediyor. Bolu merkeze mecbur Civril köyü gerçek bulunan AFAD müzaheret deposuna vatandaşlar rastgele ahit binlerce yük getirip bırakıyor. Hareket noktasına ulaştırılmak üzere Bolu’dan sayımsız kamyon ve TIR harekete geçti. Civril köyünde ikamet eden 75 yaşındaki Fatma Ataş dahi depremzedelere yardım üzere elini taşın altına koydu. 75 yaşındaki Ataş, evinde kâin bulgur, yağ vb ürünleri müzaheret beğenmek amacıyla poşete koydu. Fatma tezye, daha sonra deprem bölgesinde deli dolu olan sevimsiz alarga depremzedelerin üşümemesi üzere özlük ördüğü patik, perforaj ve evinde mevcut gayrı eşyaları bile paketleyerek ayrımsız elinde baston tıpkı elinde ise yardım paketleri ile AFAD deposunun yolunu tuttu. AFAD deposunda kâin yetkililere eşyaları tasdik eden Fatma teyze, “Düşeriz tığ tekrar kalkarız, tığ birbirimizi bırakmayız, bizim milletimiz Türk milleti” dedi.

Evinden hareket bölgesine gidebilecek ne varsa getirdiğini söyleyen Fatma Ataş, ” Allah’ım palas versin. Rabbimden eksantrik kimsemiz bulunmayan. Arkalama edeceğiz, apayrı çaremiz yok. Mercimek, ebebulguru, bürgü, patik, başörtüsü evimde olanlardan getirdim. Patikleri kendim ördüm. Yapabildiğim kadar yaptım. Rabbim benzeri henüz hakeza şeyler yaşatmasın” diye konuştu.

Share: