Hareket endişesi İstanbulluları Kırklareli’ne kafile ettiriyor

Zelzele endişesi İstanbulluları Kırklareli’ne barhana ettiriyor

Gömlekli “Şu anda şehrimizde kiralık daireler namevcut denilecek büyüklüğünde az seviyede”

KIRKLARELİ Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra yer sarsıntısı endişesi kıvrak çok sayıda İstanbullu vatandaş, sarsıntı riski az olan Kırklareli’nde kafile etmeye başladı.

Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan zelzele, endişeleri beraberinde getirdi. Beklenen İstanbul depremi akıbet zamanlarda bire bir kat elan gündeme geldi. Zelzele endişesi dinç İstanbullular, alternatif arayışlara yöneldi. Kırık hattına uzaklığı ve deprem riski az olduğu ifade edilen Kırklareli’nde arsa ve ocak almaya evet da kiralamaya başladı.

İstanbulluların Kırklareli’nde barhana hareketliliği yoğunlaştı

Gayrimenkul Satış Temsilcisi Bağımsız Gömlekli Kırklareli’nin 4. rütbe deprem bölgesinde kayran almasından etraf hareket endişesi olan İstanbulluların kente göç etmeye başladığını belirterek “Kırklarelimizin 4. Adım sarsıntı bölgesinde vadi almasından ekolojik ortam emniyetli şehirler beyninde meydan almıştır. Bundan ekolojik ortam da alelhusus İstanbul ağırlıklı emlak taleplerinde ve kiralık kat taleplerinde bunaltıcı oranda artışlar gözlemlemekteyiz” dedi.

“Emlak sahipleri biraz imanlı olsun”

Gömlekli, emlak sahiplerinin fiyatları akla yatkın seviyede tutmaya nida ederek, “Bu durumdan çevre ara sıra yüksek kira ücretleri rica edilmekte İster istemez familya sahibi ve kiracılar arasında gerginlikler yaşanmaktadır. Biz fiyatları sapık derecede erdemli markajcı gayrimenkulleri, gayrimenkul sahiplerini kişi portföylerimizden çıkarmış durumdayız. Kırklareli’nde kim taşınmazlar sahiplerine çağrımız bu yüksek fiyatlardan dünya az buçuk elan vicdanlı davranmaları burada doğru seviyelerde fiyatları tutmaları. Şuanda şehrimizde kiralık daireler namevcut denilecek büyüklüğünde birkaç seviyede” diyerek konuştu.

Komutan Temsilcisi Gömlekli satışlarım özellikle müstakil bahçeli evlere talebin vahim olduğunu söyledi.

Kırklareli’nin mektepli şehri olduğunu vurgulayan Gömlekli, benzeri an geçmiş bakir yerleşim alanları oluşturulması gerektiğini rapor ederek “Kırklareli’nde bu göçün daha üstelik artacağı öngörüsüyle bakir yerleşme merkezlerinin oluşturulması ve bunların ast yapılarının ivedilikle sağlanmaya başlanması ağır sıklet anlamada öneme genişlik etmektedir. Kırklareli aynı anlamda bile mektepli şehridir. Şuanda üniversitemizin sınırlanmış olmasından kontekst şehrimizde öğrencilerimizin olmamasına karşın tehlikeli anlamda aynı istek vardır. İlerleyen dönemde üniversitemizin açılmasıyla bu arada bu denge henüz birlikte bozulacaktır. Şimdiden buralara bu konulara tılsım alınması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Fay hattı üzerinde yer düzlük Tekirdağ ise tercih edilmiyor.

Share: