Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Şebeke İdaresi 8 Ayda 396 Km Enfrastrüktür İnşa Etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Uğraş, Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi Genel Müdürlüğü marifetiyle 2022 yılı Eş-Ağustos ayları ortada site genelinde yapılan enfrastrüktür yatırımlarının sürdüğünü belirtti.

HATSU Umumi Müdürlüğü, devlet genelinde akarsu iletimini ıslah etmek, gayrisıhhi boruları bertaraf etmek ve sıkça arızalanarak akarsu kayıplarına sebep olan şebekeleri yenileme çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, 2022 yılı Ev-Ağustos ayları beyninde 293 km içmece suyu şebekesi yenileme çalışması yapıldığını bildirdi. Herkesin eş yaşam alanı olan doğayı atılan sulardan arındırma ve ati nesillere bozulmamış bire bir şekilde aktarma etmek amacıyla atılmış su hattı mensur çalışmalarının da sürdüğünü vurgulayan HATSU, 2022 yılı Familya-Ağustos ayları arasında 103 km atılmış su hattı düz yazı çalışması yapıldığını aktardı.

2022 YILI FAMILYA-AĞUSTOS AYLARI ARASINDA 29 MİLYON 881 BİN 800 M³ ÇALAK SUYU ARITILDI

Hatay için balaban bir öneme topluluk olan Başkaldıran Nehri ve Akdeniz’i atıksulardan arındırmada ve saf yer, mıhlı gönül katkı sağlamada atık akarsu arıtma tesislerinin nazik tıpkısı öneme ehil olduğunun altını çizen HATSU, Hatay’a kazandırılan ve işletmesi yapılan 16 nüsha atık akarsu ile 2022 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında 29 milyon 881 bin 800 m³ atılan suyu arıtarak doğaya saf şekilde rahatlama edildiğini belirtti.

İçme suyu iletiminin daha hayat dolu ve dosdoğru şekilde sağlanması amacıyla bakir depolar kazandıran HATSU, 20 nüsha içmece suyu deposunda düz yazı çalışmalarının sürdüğünü açıklayarak, enfrastrüktür ve tesislerin yenilenmesi amacıyla proje istihsal çalışlarının sürdüğünü belirtti.Share: