Hatay’da kavgada hayatını kaybeden gencin cenazesi Suriye’ye gönderildi

Hatay’ın Antakya ilçesinde kavgada bıçaklanarak maktul gencin cenazesi, Suriye’nin İdlib kentine gönderildi.

Narlıca Mahallesi’nde elan geçmiş ağız dalaşı yaşadığı kişilerce 3 Eylül’de bıçaklanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 17 yaşındaki Suriye tabiiyetli Faris Muhammed Şike-Yüce’nin cenazesi, Hatay Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nden alınarak Antakya Mezarlık Kompleksi Camisi’ne götürüldü. Burada gencin yakınlarının da katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Gencin cenazesi, elan sonraları ailesinin yaşadığı Narlıca Mahallesi’ndeki evlerinin önüne getirildi. Burada kılınan cenaze namazına Suriye Uymaz ve Devrimci Güçler Millî Koalisyonu Başkanı Sıhhatli el-Muslat da katıldı.

Gencin naaşı, cenaze namazının peşi sıra defnedilmek için Cilvegözü Temel Kapısı’ndan geçirilerek İdlib’e gönderildi.

Öte yandan, olayla ilişik gözaltına alınan 2 aynasız emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları dideban hakimlikçe tutuklandı. Gencin öldürülmesiyle ait gözaltındaki 2 dalavereli henüz gümrük kolcusu hakimlikçe tutuklandı. Böylece olayla ilişkin tutuklu sayısı 4’e yükseldi.

Olayın geçmişi

Narlıca Mahallesi’nde Suriye uyruklu Faris Muhammed Al-Mualla (17) ile daha evvel tartışma yaşadığı kişilerle ortada 3 Eylül’de kavga çıkmıştı. Kavgada bıçakla yaralanan zihayat, 112 Müstacel Afiyet ekiplerince kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Vilayet, olayın faillerinin gelişmemiş sürede yakalandığını açıklamıştı.

İnsan Adalet ve Hürriyetleri İnsani Arkalama Vakfı Genel Başkanı Bülent Saika, yaşamını yitiren gencin Narlıca Mahallesi’nde ateş parçası annesini ve kardeşlerini musahabe etmiş, aileye başsağlığı dilemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu üstelik İHH Başkanı Bülent Sebep’ı cep telefonundan arayarak aileyle görüşmüş, gencin annesi ve kardeşlerine başsağlığı dileklerini iletmişti.

Share: