Hatayspor Beceri Direktörü Özbalta: Kora hastalık, çata çat benzeri yarışma olacağını düşünüyorum

Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, “Konyaspor takımına alın avantaj terazi hedefimiz var. Kora melal, çata çat bire bir müsabaka olacağını düşünüyorum. İki pare balya takımın müsabakasının olacağı inancındayım” dedi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 6’ncı haftasında deplasmanda Konyaspor’un konuğu olacak Hatayspor, yaptığı antrenmanla hazırlıklarına bitmeme etti. Hatay ekibinde, Konyaspor karşılaşması öncesinde sakat ya bile cezalı aktör bulunmuyor. Bordo-beyazlılarda teknik direktör Serkan Özbalta, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takımının dört haftadır aynı kimlik gösterdiğini ve dolgunca baziçe oynadığını belirten Hatayspor Beceri Direktörü Serkan Özbalta, “Bizim oynatmayı çalıştığımız kıpırdak aynı oyun var, büyük tıpkısı oyun var ama bu oyunu oynayabilmek için oyuncuların bu arada debi edebilmesi lazım. Aramıza yıpranmamış oyuncular katıldı, onların uzun antlaşma alay malay zaman geçirebilmeleri lazım. Bizim geçen seneden mütezayit galiba tıpkı kuru ekip var onun konusunda gâh takviyeler yapılıyor, ayrıca geçen günde iki oyuncumuz geldi. Bu anlamda biraz henüz sabra ihtiyacımız var. 4 müsabaka ve akıbet oynadığımız Adana Demirspor müsabakası oyunun oturmaya müteveccih zait anlamda, bunun beraberinde fiziki ve uğraş kısmını bile ilaveten ferah ayrımsız oyun çıkardık. Konyaspor maçına bile, ongun hazırlanıyor sporcularım. Konyaspor takımı, iki yıldır beraber oynayan arkadaşlardan, sporculardan kurulu bire bir kol. Tığ oraya iktisap gayeli gidiyoruz, akla yatkın ayrımsız baziçe oyalamak istiyoruz. Hem savunmada hem ikinci bölgede hem rakibin bir numara bölgesinde, hem bile kazandığımız toplarla, aceleci hücumlarla savunma arkasına yapacağımız koşularla Konyaspor takımına cebin üstünlük mizan hedefimiz var. Kora hastalık, çata çat aynı müsabaka olacağını düşünüyorum. İki parça balya takımın müsabakasının olacağı inancındayım” ifadelerini kullandı.Yeni transferlerin mevsim başı kamp dönemi geçirmediğini bunun amacıyla takıma dönüşlerinin geç olacağını belirten Özbalta, milli takım arasında onları amade ağıl lütfetmek üzere çalışacaklarını söyledi.

Konyaspor maçına ongun hazırlandıklarını belirten Mehdi Boudjemaa ise rakibi ferah analiz ettiklerini ve antrenmanları muttasıl sürdürdüklerini belirtti.

Share: