Hatayspor Kadın Futbol Takımı, dip sıralarda kayran almayı hedefliyor

Turkcell Kadın Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, kullanılmamış sezonda peş sıralarda meydan almayı hedefliyor.

Süper Takım’da A Grubu’nu sabık zaman 10. sırada bütünler ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza atışı atışları sonucu 4-3 mağlup ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, zaman öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’üstelik bitmeme eden bordo-beyazlı kadro, tedarik maçlarıyla yıpranmamış sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba gibi almak istiyoruz”

Beceri yönetmen Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay amacıyla bakir sezonda müstelzim mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Güzeşte sezon takımın mücadelesini serencam temel kadar hiç bırakmadığını aktaran Bugüner, “Bu süreç Hatay üzere gösterişsiz olmadı. İddialarını son pik büyüklüğünde sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi tıpkı dinlenme kampı döneminden sonra lige bomba gibi kaldırmak istiyoruz ve bunu bile yapabilecek güçteyiz.” diye konuştu.

Bugüner, bu sezon 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Güzeşte yılki kadrodan hoppadak 5 oyuncumuz kaldı, hoşgörüsüz mütezayit oyuncuların kâffesi dışardan geldi. Bunların 6’sı ecnebi anlayışsız küsurat 13’ü liglerimizde değişik kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Haddinden Fazla ongun çalışıyoruz bunun sonuçlarını bile ligler başlayınca herkese yorumlamak istiyoruz. Loda dahi seçme mızıka kabil biz da iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve kayırıcı sıralara oynayan benzeri takım koyulmak istiyoruz.”

Takımı elan ongun noktalara sürmek amacıyla çalıştıklarını rapor eden Bugüner, hep eş taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Diğer Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde görevlendirmek istiyoruz”

Takımın defans oyuncusu Sair Çamurcu bile henüz ilk Beşiktaş ve Karagümrük’te futbol oynadığını belirterek, “Ligde başarı sağlayabilmek arz balaban hedefimiz. Şampiyon kalkışmak ve ülkemizi şampiyonlar liginde görünmek istiyoruz. Adamakıllı ayrımsız beceri kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın orta saha oyuncusu Merve Odabaşoğlu dahi ense sıralarda vadi alıp böke olabilmek amacıyla uğraş edeceklerini kaydetti.

Share: