Hava Bilgisi Havza Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar sezon normallerinin 5i le 8 adım üstünde seyredecek

– Hava Bilgisi Toprak Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar sezon normallerinin 5i le 8 merhale üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa ilgi çekici Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 kademe üstünde seyredecek. Günün bildirme faziletkâr sıcaklığı 38 ile 40 derece, şeb sunu düşük alev ise 20 ile 21 etap ortada olması beklenmektedir” dedi.

Hava Bilgisi 13. Havza Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara alın uyardı. Sıcaklıkların erte itibariyle mevsim normallerinin 5 ile 8 merhale üstünde çıkacağı ve pazar haset akşama kadar süreceği bildirildi.

Uyarılarda kâin Meteoroloji 13. Kesim Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Yapmış olduğumuz serencam analizlere göre, ilimiz genelinde çekicilik, boş ve birkaç bulutlanmış ara sıra parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 etap üstünde seyredecek. Günün bildirme erdemli sıcaklığı 38 ile 40 basamak, gece bildirme düşük sıcaklık ise 20 ile 21 kademe ortada olması beklenmektedir. Rüzgarların güney ve batı yönlerde hafif, arada sırada ılımlı kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz faziletkâr sıcaklıklara karşı, vatandaşlarımızın ruz ışınlarının dik geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde dikkatli olmaları gerekiyor. Şanlı işleri olmadığı taktirde korunmalarında kâr olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: