Hayali yazdığı mektupla kaynak oldu! Hususi bireyin benzeri günlüğüne polis güçleri olma mutluluğu duygulandırdı

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde güçlü 35 yaşındaki Yusuf Mebzul’ün içtimai medyaya platformlarından Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’e ulaşıp isteğini iletmesiyle gönülleri ısıtan tıpkı fenomen yaşandı.

“LÜTFEN RİCAMI KIRMAYIN”

Gani, içtimai medyadan Şayir’i etiketleyip, “Başkanım, çok selamlarımı ve saygılarımı yolluyorum. Beni ayrımsız günlüğüne polis güçleri yapın, polislerle görüşmek istiyorum. Lütfen bu ricamı kırmayın” ifadelerinin vadi aldığı benzeri videoteyp paylaştı. Bunun üzerine Dilovası Belediye Başkanı Hamza Saz Şairi harekete geçti.

POLİS ÜNİFORMASI DAHI GİYDİRDİLER

Başkan Şayir, Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysel Tipioğlu ile irtibata kurarak, hususi bireyin hayalini gerçekleştirdi. Polis Güçleri ekiplerince evinden alınan Yusuf Dolgunca, Kocaeli İl Güven Müdürlüğü’ne getirildi. Polis Güçleri üniformasının giydirilerek, kafile eşliğinde emniyet binasında dolaştırılan Gür’ün mutluluğu yüzünden okundu. Hususi bireyin annesi Hasibe ile babası Mehmet Bol ise his meşgul anlar yaşadı.

“YALNIZ OLMADIĞIMIZI HİSSETTİRDİLER”

Yaşadığı duyguları boğazı düğümlenerek anlatan Baba Mehmet Gani, “Süreç Yusuf’un video çekmesiyle başladı. Uray başkanımız Hamza Şayir’e attı, o dahi sağlıklı olsun durumu inanma müdürlüğümüze ulaştırdı. Sağlıklı olsun, bizimle ilgilendiler, bekâr olmadığımızı hissettirdiler. Cenab-ı hak bilcümle güven teşkilatımıza, devletimize, milletimize arıza vermesin” dedi.

“BU MUTLULUĞU BERABER PAYLAŞTIK”

Yusuf Ferah’ün videosuna görünce İl Inanma Müdürü Veysel Tipioğlu ile irtibat kurduğunu söyleyen Dilovası Şehremini Hamza Şayir, “Yusuf kardeşimiz bize aynı videoteyp gönderdi. Hayalinde emniyete koymak ve o andaç seyretmek vardı. Bizde bunu İl Itimat Müdürlüğümüzle paylaştık. Bizi kırmadılar, tam güven teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bugün bu mutluluğu beraber paylaştık, Yusuf kardeşimiz dahi haddinden fazla mutlu oldu. Esasta kelimelere dökmek el zaten mimik ve davranışlarıyla kendini hissettirdi. Mimikleri ve davranışlarıyla onun heyecanını hep birlikte yaşadık. İyi ki hakeza aynı çalışmayı yapmışız, bizde çokça mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

Share: