Himmet ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Bilim Adamı, Kırşehir Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması

Çalışma ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilimci, Türkiye’nin zaman dünyada hazar kuran bire bir mutluluk konumunda olduğunu söyledi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı musahabe eden Nazır Bilim Adamı, Cömertlik Haftası’nda Kırşehir’birlikte olmaktan ayrı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Icra Vekili Bilgin, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin Selçuklu Devleti’nden bu yana bilindiğini vurgulayarak istihsal kültürünün merkezlerinden birinin bile Kırşehir olduğunu tabir etti.

Türkiye’nin serencam zamanlarda şişman çoğalma kaydettiğini tamlayan Bilim Adamı, dünyada ne mesele varsa o sorunun çözümünde kortej sahibi olduğunu dile getirdi.

Bir insanlık sorunu haline mevrut Ukrayna savaşı vesilesiyle buğday ve beslenme, tahıl meselesinin ortaya çıktığına belen fail Vekil Bilim Adamı, “Hububat sorununu çözen Türkiye oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifi ile sevgili çözüldü. Avrupa, dünyanın farklı bölgeleri için büyük tehdit olan açlık sorunu çözüldü. Düş ederiz enerji sorunu, antrparantez savaşın çözümü üstüne Türkiye’nin inisiyatifleri son verir. Bu, Türkiye’nin gücünü, tarihsel önemini, konumunu ortaya koymaktadır.” diye konuştu.

Tarihin farklı bir şekilde devam ettiğini tamlayan Nazır Bilimci, şunları kaydetti:

“Türkiye bu coğrafyadaki rolünü devam ettirmektedir. Bu, Türkiye’nin bugünü ile olduğu kadar yarını ile de ilgili. Türkiye zaman dünyada sulh kuran tıpkısı devlet konumundadır. Suriye’üstelik barışı biz kurmaya çalışıyoruz. Libya’dahi, Kafkaslar’birlikte Türkiye kurmaya çalışıyor. Azerbaycan olayı bibi güncel. Türkiye’nin hakeza ayrımsız merkezi konumda olması ve tarihî rolünün devam etmesi bizim açımızdan çok balaban.”

Ilbay Buhara üstelik Kırşehir’birlikte yapılan çalışmalarla ilgilendiren bilgi verdi.

Icra Vekili Âlim’e ziyaretinde, Ticaret Vekil Yardımcısı Sezai Uçarmak, AK Tümen Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, DOĞRU Tümen Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, YANLIŞSIZ Öğür Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve yer protokolü eşlik etti.Share: