HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’üstelik Öz Felaket’un (51), aralarında zat çalışanının dahi bulunduğu şüpheliler yoluyla öz ocağından çalınan 50 bin teklik değerindeki eşyalarının iri kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına alan polis, çayevi çalışanı C.Ö.K.’yi de takip etmek amacıyla çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına kavuşan Salt Karabulut, “Isparta emniyeti haddinden fazla dizi film bir şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, gelişim hanında çayevi işleten Münezzeh Karabulut, 29 Ağustos sabahı geldiği iş yerinin soyulduğunu görüp polise bilgi verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis, Karabulut’un ifadesine başvurdu, çevredeki asayiş kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 devir evvel, saat 21.30 sıralarında aksiyon hesabına gelen 1’i karı 3 kişinin, öz ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Katışıksız Sıkıntı, şüphelilerden birinin birlikte etkin C.Ö.K. olduğunu belirleme etti. Ayrımsız şüphelinin bile nakliye işi yaptığını değerlendiren polis güçleri, olayla ilişik himmet başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye ulaşan polis, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Sormaca kapsamında eşyaların bulunduğu evi belirleme eden polis, 4 Ilkgüz günü dominant düzenledi. Polis Güçleri çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA MARKAJCI POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler aut çalınan eşyalarını geri teslim alan Münezzeh Sıkıntı, “Isparta emniyeti çokça sekans bire bir şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara çok teşekkür ediyorum, çünkü burada iri ayrımsız emek var. Hepsinden Tanrı razı olsun, Allah tek devleti ve tek halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa etraf elem niyetli insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta tutan polistir, devlettir, askerdir. Hepsine çokça teşekkür ediyorum, emeklerine afiyet” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Halis Felaket, “O haydut şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diyerek bire bir şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu ayrımsız soygun yahut hırsızlık değil bu resmen yağmadır. Böyle insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor ki insanlara garip olsun, eş olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Ayrımsız toplumu zehirleyen, bu üzere tipler ve şahsiyetlerdir. Onun üzere Tanrı polisimize zeval vermesin” diyerek konuştu.Share: