Hull Cityli taraftarlar Antalya’ya hayran kaldı

Antalya Belek’te dinlenme kampı işleyen İngiltere Championship ekiplerinden Hull City taraftarları

Hull City taraftarlarının katıldığı etkinlik

Hull City taraftarlarından Ian Tottem ile röportaj

Julie Naullis’in konuşması

Richard Brown ile röportaj

Ann Brown ile röportaj

Richard Camplin ile röportaj

Aukse Andriuiıene ile röportaj

İan Rowbottom ile röportaj

Hull City taraftarlarının tedbir maçını izlemesi – İngiliz yandaş Richard Brown:

“Komutan Acun Ilıcalı, tığ taraftarlara ‘Elinde iki yıldan fazla zaman bileti olanlar arasında benzeri keşide yapıp şanslı isimleri Türkiye’ye götüreceğim.’ dedi. Ilkokul bin hayat arasından 320 taraftar dahi bu çekilişin kazananı oldu”

Kadın yandaş Aukse Andriuliene:

“İlk el geliyoruz ve tatilimiz dört dörtlük gidiyor. Piyango bize vurduğu için çokça şanslıyız. Her detayı düşünülmüş, kusursuz bir kombinezon”

YASİN TUNCER – SÜLEYMAN ELÇİN – İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’yi izlemek için kulübün sahibi Türk gelişim insanı Dünya Ilıcalı vasıtasıyla Türkiye’ye getirilen taraftarlar, Antalya’de olmaktan mutlu olduklarını bildirdi.

Şota Arveladze ile yollarını ayırdıktan bilahare teknik direktör Liam Rosenior ile anlaşan Hull City, 2022 FIFA Dünya Kupası dolayısıyla liglere verilen arada Antalya’de dinlenme kampı yapıyor.

Kulübün sahibi Acun Ilıcalı’nın davetiyle Antalya’ya mevrut 320 Hull Cityli lehtar üstelik kamp çalışmalarını strateji ederek takımlarını destekliyor.

Kentteki 5 engelsiz benzeri otelde dinlence yapan taraftarlar, formalarını üzerlerinden tek çıkartmıyor, tezahüratlar yaparak takımlarına sevgilerini gösteriyor. Futbolcuları de serbest bırakmayan taraftarlar, Acun Ilıcalı ve ustalık heyetten isimlerin katıldığı söyleşilerde bile düzlük alıyor.

Kentteki ana konu parklarda atiklik treni, imtina etmek tüneli, yordam kaydırağı üzere aktivitelere katılarak eğlenen taraftarlar, adamakıllı havanın tadını çıkardıkları Antalya’da olmaktan bahtiyarlık duyuyor.

Büyük benzeri kısmı ilk defa Türkiye’ye mevrut Championships ekibinin taraftarları, Antalya sahilinin natürel güzelliğinden, güneşinden ve gösterilen misafirperverlikten etkilendi.

Yıllardır takımları Hull City’i tribünde serbest bırakmayan kulübe üye 5 bin taraftar arasından yapılan çekilişle Antalya tatilini kazanan İngiliz futbolseverler, AA muhabirine, Türkiye ve bando üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Sıkı bire bir Hull City taraftarı olduğunu tamlayan 60 yaşında Ian Tottem, hayatının maçlarda geçtiğini söyledi. Antalya’ya geldiği amacıyla çok şanslı olduğunu dile getiren Tottem, “Bu benim bu yıl içinde Türkiye’ye dördüncü hareket. Fakat ilk defa Antalya’ya geliyorum. Daha evvel bütün Hisarönü’nde tatilimi geçirdim. Dünya Ilıcalı’ya bize hakeza bir okazyon tanıdığı için minettarım.” dedi.

Emekli banka müdürü olan 70 yaşındaki Richard Brown ise Türkiye’ye ilk defa geldiğini anlattı. Antalya’de çok adamakıllı, arkadaş canlısı bire bir gaz yuvarı bulduğunu nâkil Brown “Siktirici gösterilen ilgiden memnun kaldım. Acun Ilıcalı, tığ taraftarlara ‘Elinde iki yıldan fazla sezon bileti olanlar beyninde aynı çekiliş yapıp, şanslı isimleri Türkiye’ye getireceğim’ dedi. 320 taraftar dahi 5 bin gönül arasından bu çekilişin kazananı oldu. 53 almanak pakt üyesiyim, herhangi bir mevsim de biletlerimi alırım.” ifadelerini kullandı.

“Saz Şairi Tufan yetenekli bire bir oyuncu”

İngiltere Championships’te 24 puanla 20. sırada kâin Hull City’nin ligde istedikleri yerde olmadığını belirten Brown, “Mevsim başında çokça sakatlıklar vardı, onlar iyileşmeye başladı. Âşık Tufan önce geldiğinde Championship için yeterli değildi, şimdi ise toparlandı. Çokça çaplı bir aktör, yararlı olacağını düşünüyorum. Maharet yönetmen Liam Rosenior dahi Hull City’de da oynamış camiayı alim bire bir ölümlü.” değerlendirmesinde bulundu.

Kulübün sahibi ve başkanı Türk hareket insanı Acun Ilıcalı karşı bile mütekellim Brown şunları aktardı:

“Çok akil biri, kusursuz tıpkısı başkan. Taraftarlarla teması olan, onlarla diyaloğa belirtik biri. Bazen hatalar dahi yaptı amma herkes kavisli yapabilir. İngiltere’deki popülaritesi haddinden fazla erdemli, reklam işini bereketli biliyor. İngiltere’de tek komutan hakeza büyük tıpkı organizasyon yapamaz.”

Antalya’ya hayran kaldılar

Diğer benzeri yandaş Ann Brown de tatilin komple geçtiğini ve ortamı çokça sunturlu bulduğunu belirterek, “Antalya’birlikte bizi haddinden fazla iyi ağırlıyorlar. İyi kim piyango bize çıkıntı.” dedi.

İngiliz taraftarlardan Richard Camplin de Antalya’birlikte havanın mükemmel, konaklamalarının aklı başında olduğunu belirtti.

Dünya Ilıcalı’nın kulübü bambaşka tıpkı havaya büründürdüğünü tabir eden Camplin, “Acun, kulübü tamamen değiştirdi. Herkese ayan, taraftarın görüşüne ayar veren birisi.” yorumunu yaptı.

Karı taraftar Aukse Andriuliene birlikte Türkiye’ye geldiği üzere çokça bahtiyar olduğunu dile getirerek, “İlk nöbet geliyoruz ve tatilimiz kusursuz gidiyor. Piyango bize vurduğu amacıyla çokça şanslıyız. Temas detayı düşünülmüş dört dörtlük ayrımsız düzenleme.” diye niteleyerek konuştu.

Ian Rowbottom ise Hull City takımına da Antalya kampının yarayışlı olacağını düşündüğünü belirterek, Ilıcalı’nın dört dörtlük tıpkısı organizasyona imza attığını belirtti.

Share: