Hususi gereksinimli gencin polislik hayali tıpkı günlüğüne kaynak oldu

Kocaeli’üstelik polis olmayı hayalet eden özel gereksinimli gencin bu isteği, sembolik olarak benzeri günlüğüne gerçeğe dönüştü.

Dilovası Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, 35 yaşındaki Yusuf Mebzul’ün içtimai medyaya platformlarında paylaştığı videoda, “Başkanım, çokça selamlarımı ve saygılarımı yolluyorum. Bir de özellikle beni benzeri posta polis güçleri yapın. Polislerle görüşmek istiyorum. Lütfen bu ricamı kırmayın.” sözleri üzerine Belediye Başkanı Hamza Şayir harekete geçti.

Şayir, İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu ile irtibata kurarak Yusuf Bol’ün hayalini gerçekleştirdi.

Polis ekiplerince evinden alınarak İl Inanma Müdürlüğüne getirilen Ongun, polis üniforması giydirilerek barhana eşliğinde güven binasında dolaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Şayir, Yusuf Gani’ün kendisine bire bir video gönderdiğini ve hayalinde emniyete başlamak ve o hatırat devam etmek olduğunu kaydetti.

Kendilerinin bile de bunu İl Itimat Müdürlüğüyle paylaştığını aktaran Şayir, “Bizi kırmadılar, tam itimat teşkilatımıza teşekkürname ediyorum. Bugün bu mutluluğu beraber paylaştık, Yusuf kardeşimiz birlikte haddinden fazla bahtiyar oldu. Esasta kelimelere açığa vurmak print, zaten mimik ve davranışlarıyla kendini hissettirdi. Mimikleri ve davranışlarıyla onun heyecanını bilcümle gelişigüzel yaşadık. İyi ki hakeza bire bir çalışmayı yapmışız, biz üstelik çok bahtiyar olduk.” ifadelerini kullandı.

Duygulu anlar cıvıl cıvıl Bol’ün babası Mehmet Gür da sürecin oğlunun video çekmesiyle başladığını anlatarak, “Yalnız olmadığımızı hissettirdiler. Allah hep emniyet teşkilatımıza, devletimize, milletimize bozulma vermesin.” açıklamasında bulundu.

Share: