Ilbay Mahmut Çuhadar, köylülerin sorunlarını dinliyor

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kırsal kesimde cıvıl cıvıl vatandaşların karşılaştığı dava ve ihtiyaçların tespiti için Karagöl, Ağveren, Başpınar ve Bağdere köylerini müzakere etti.

Kırsal kesimin genel durumu ile gerekseme ve sorunları yerinde tespit etmek amacıyla Adıyaman’ın bütün köylerine ziyaretler gerçekleştiren Vali Mahmut Çuhadar’a Ilbay Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan haremlik etti. Musahabe ettiği köylerde yunak tıpkı şekilde karşılanan Vali Mahmut Çuhadar, karye muhtarları ve vatandaşlardan köyün umumi durumu, gerekseme ve talepler karşı bilgiler alarak yersiz sorunları had alıp bu talepleri aciliyet sırasına bakarak çözeceklerini belirtti.

Halk Terbiye Merkezinin destek ve öncülüğünde Bağdere Köyünde kadınlara müteveccih açılan halk eğitim bilimi kursunu de mülakat eden Vali Mahmut Çuhadar, burada ölçülü işler karşı bilgelik alarak kursiyerlerin umum emeği göz nuru eserlerini inceleyip yaptıkları mahsulat için bilgi aldı.

Sohbet havasında güzeşte ziyaretlerde devletin imkanlarını ve kaynaklarını ilin herhangi bir köşesinde bakım adına vatandaşlara hissettirmeye çalıştıklarını ifade fail Ilbay Mahmut Çuhadar, “Bizler köylerimizi henüz yaşanılır ayla getirmenin çabası ve gayreti içindeyiz. İhtiyaç ve talepleri durumunda yakalamak amacıyla köylerimizi seri tıpkı şekilde geziyoruz, gezdiğimiz yerlerde imdi köylerimizin esas problemlerinin çözüldüğünü görüyoruz. Bağımlı ihtiyaçlar bitmiyor. Talepler ve dönemin getirdiği bakir ihtiyaçlar üstelik ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaçları dahi İl Özel İdaresi ve Minval Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yatırım programına alarak gidermeye çalışıyoruz.

Yine devletimizin bizlere sağladığı kaynaklarla köylerimizi hesaplı ve sosyal anlamda iaşe etmek ve istihdama yardım seçmek üzere konuşu getirisi erdemli ekincilik ürünlerinden meyveciliği ihya projelerimizle köylerimize ulama sağlamaya devam ediyoruz. Gönlümüz rastgele zaman vatandaşlarımızdan yanadır.

Adıyaman, temas ve beraberliğin, kardeşliğin ve huzurun, tolerans ile yoğrulduğu kadim tıpkı şehirdir. İlimiz genelinde huzur, yiğitlik ve istikrar ortamının daha dahi güçlendirilmesi, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın dirim standartlarını ve refah düzeylerini yükseltmek amacıyla şimdiye büyüklüğünde olduğu gibi bundan sonra üstelik kontak ve muadele içerisinde vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu amme yatırım ve hizmetlerini sunma aceleci şekilde namına getirmenin gayreti içerisinde olacağız İnşallah bu ziyaretlerimiz yordam kesmeden bitmeme edecek” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: