Ilbay, milli sporcuyla güç güreşi yaptı

Kütahya Valisi Mehabetli Çelik, Antalya’üstelik planlı Güç Güreşi Şampiyonası’nda dünya dördüncüsü olan milli sporcu Rümeysa Sam ile babası ve antrenörü Fatih Sam’ı makamında mihman etti.

Tavşanlı Moymul Ortaokulu 8. dershane öğrencisi Rümeysa Sam’ın başarılarından duyduğu gururu paylaşan Vali Şanlı Çelik, “Hem ülkemize hem bile Kütahya’mıza yaşattığın kurum amacıyla teşekkürname ediyorum” dedi.

Ilbay Yüce Çelik, Rümeysa Sam ile bukağılık güreşi de yaptı. Mülevven görüntülere görüntü olan güç güreşi berabere bitti.

Sam’ı tebrik kartı fail Ilbay Polat, “Başarılarının artarak bitmeme edeceğine, dünya şampiyonu olacağına istekle inanıyorum” ifadelerini kullandı. Sam, “Ülkemizi ferah piyes ettiğim üzere gururluyum. Valimize beni destekledikleri üzere teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Rümeysa’nın tahminî tıpkısı yıl kadar aynı sürede ulaştığı başarının müjdeli olduğunu belirten çalıştırıcı Fatih Sam, “Çokça aşkın egzersiz ika fırsatı olmadı ama çocuktaki gücü fark ederek Mart ayında düzenlenen yarışmaya katıldık. Orada sol kolda ikinci olma başarısını gösterdi sonrasında Valimizin desteğiyle milli takıma gitme şansı buldu. Antalya’daki Acun Şampiyonası’nda de dördüncülüğü hak etti” ifadelerini kullandı. – KÜTAHYA

Share: