Ilçebay Şahin’e ‘veda’ yemeği

Okumuş’ın Efeler ilçesinde ‘pitayanın babası’ kendisine tanınan, birçok tarım projesine imza atan ve Antalya’nın Serik ilçesine atanan Efeler Kaymakamı Cemal Atmaca amacıyla üreticiler ve muhtarlar “veda” yemeği verdi.

Okumuş’ın Efeler ilçesinde 4 yıldır kaza görevini ve Aydınlık Vali Yardımcılığı görevini yürüten Cemal Delicesine, çalışmaları ve halkla çöz içe yaşantısı ile Efelerli vatandaşların gönlünde hükümdarlık kurdu. Resmi bir törende protokolde arz yöre sırada, semt pazarında vatandaşlarla çöz içe ahzüita yaparken, hafta sonu ise bir toprak ya de bahçede toprağı işleyen yada nişane hasat eden çiftçilerle ayrımsız arada olan Efeler Kaymakamı Cemal Atmaca’in Antalya’nın Serik ilçesine atanması ise özellikle üreticiler olmak amacıyla Efelerli vatandaşları üzdü.

Ilçebay Delimsirek’in atanmasının ardından Efeler Ekincilik Odası ve Efeler Muhtarlar Derneği eliyle tıpkı veda yemeği gerçekleştirildi. Yemeğe değer konuğu olarak katılan Ilçebay Şahin’e Efeler tarımına yaptığı büyük katkılardan hava plaket ikram edildi. Özden bire bir havada gerçekleştirilen yemekte üreticiler ve muhtarlar Ilçebay Delicesine’e teşekkür etti.

Yemeğin gerçekleştirilmesi dolayısıyla herkese teşekkür fail Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ise, “Veda yemeğini düzenleyen Efeler Ekincilik Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Ercan Özçineli, Efeler İlçe Tarım Müdürü Mehmet Salim ve emeği geçen herkese, paydaşlık sağlayıcı altın muhtarlarımıza teşekkür ederim” dedi. – AYDIN

Share: