Ilçebay ve Uray Başbuğ Vekili Ziyalı hayata geçirilecek projeleri tanıttı

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili İhsan Emre Görgülü, Uray Divan Üyeleri, 20 mahallenin muhtarı ve DÜRÜST Parti İpekyolu kaymakamlık yönetimiyle hayata geçirilecek projeleri tanıttı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çalışmaların yürütüldüğü bölgelerde beraberindekilerle incelemelerde kâin Işıklı, kıran bandı, evlendirme köşkü, 2 bin şahsiyet spor salonu, el kütüphanesi 60 kilometrelik imarlı kullanılmamış sefer açılması, 100 bin metrekare asfalt serimi, 8 kulvarlı ve tribünlü atletizm pisti, Kale Park Yeri, Selimbey Parkı üzere birçok projenin bir kısmının bu yıl bir kısmının dahi ati yıl hizmete geçeceği müjdesini verdi.

Eski Van Şehri’nin canlanmasıyla bir nice turistin bölgeye geleceğini belirten Okumuş, ilkin İran görünmek için elverişsiz içi ve ensiz dışından ati turistler üzere bölgenin koca ayrımsız destinasyon olacağını anlatım etti.

İran’dan birçok turistin kente geldiğine dikkati çekici Münevver, “30 bin şahsiyet bire bir konser alanı planladık. Periferi banda projesinde kayran alan parkın ortamında kafeler, büfeler, ayrımlı komutan noktaları olacak. Proje tamamlandığında yüzlerce kişiye iş alanı açılacak ve istihdama yardım sağlanacak. Çokça şişman bir alanda ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları olacak. Aynaz tıpkısı alanda emek yapmak ağırlık. Bunların tamamının madun ve üstyapısını, yolunu, elektriğini, mekaniğini, sulamasını sunma ince ayrıntısına kadar düşündük.” diye konuştu.

İlçenin tamamına çalışmak amacıyla çaba gösterdiklerini kaydeden Münevver, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hemşerilerimize arz ferah hizmetleri sunmanın gayretleri içindeyiz. İlçemizdeki yeşil kayran eksikliğinin farkındayız. Büyük ölçekli projelerimizle ilçemizde kişi başına düşen yeşil düzlük miktarını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. ‘Marka tıpkı İpekyolu inşa ediyoruz’ projeleri kapsamında yapacağımız Evlendirme Köşkü, mukavemetli çokça özelliği ile evlenecek çiftlere eşsiz tıpkısı düzlem sunacak. Van’da bir geçmiş olma özelliği taşıyor. İpekyolu benzeri anlamda şehrin kalbi konumunda. Ticaretin ve içtimai hayatın bildirme güç yaşandığı meydan İpekyolu ilçemiz. Kent merkezinde değme dönme onlarca sevimli dünya evine giriyor. Evlendirme hizmetlerimizi kiraladığımız ayrımsız alanda veriyoruz. Bu özel günler üzere Şerefiye Mahallesi’nde 2 bükülmüş, kısaca 150 yabanlık nikah salonu yapmayı planladık. Eskimemiş yuva kuracak olan çiftlerimizin nikah törenlerini unutamayacakları bire bir mekanda gerçekleştirmeleri amacıyla kokteyl alanı, tartı ve aktiflik salonu, tıpkısı dahi gelin ve damat için ışık stüdyosu olan çağcıl ve apiko ayrımsız mekan düz yazı edeceğiz.”

8 kulvarlı yarışlık ile bin yabanlık yarı mecbur tribünün Kıyı Mahallesi’nde hizmete gireceğini rapor eden Aydın, “İlçemizde spora bent duyan gençlerimize kendilerini geliştirebilmeleri yönünde balaban tıpkı imkan sunmuş olacağız. Sportif aktivitelerin kıvrak yapılacağı bu alanlarda 7’den 70’e tamlık hemşerilerimiz faydalanabilecek. Bu projenin içre 8 kulvarlı atletizm pisti, sırıkla yüksek atlama, disk ve çekiç atma, gülle atma, akarsu sakat atlama, cirit oyunu atma alanı ve bin koltuklu tribün meydan matlup. Projemizi bu sene böylece hemşerilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yol çalışmaları ile ilçenin çehresinin değiştiğini vurgulayan Aydınlık, “Belediyeye sadık Malumat İşleri Müdürlüğü marifetiyle muhtelif cadde ve sokaklarda asfalt, kaldırım ve tefcir imal işi zaman boyunca titizlikle yürütüldü. İlçeye toplamda 45 kilometrelik kullanılmamış imarlı yollar kazandırıldı. İlçe sınırlarında mevcut 50 mahallenin tamamında asfalt istila, kilit parke imalatı ve yıpranmamış açılan yollarla halkın hizmetine sunuldu. Beniz bin metrekare asfalt, 45 bin metrekare parke anahtar taşı, 25 bin metrekare bordür, 20 bin ton kapatma çalışması yaptık. Vatandaşlarımıza körpe olsun.” diye konuştu.

Share: