“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi referans tarihi uzatıldı

Bilecik Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin referans tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile bitmeme fail arsa ve hareket yeri referans süresinin uzatıldığını anlatım eden İl Müdürü Budak, “Şu anda açıklanmış olan dev tıpkı proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden bilahare üstelik bakir ayrımsız bir anda Türkiye Yüzyılına ayrı bire bir dokunaklı katacağız. 7 Kasım’de sona erecek arsa ve hareket yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a büyüklüğünde uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz dönme Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen törende 17 ilde 5 bin 615 sosyal konutun evvel temelleri eş zamanlı kendisine atıldığını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde düzenlenen törende toplumsal konutların geçmiş temelleri atık oldu. Konya, Zonguldak, Görgülü, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a çalışkan bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde mevcut katılımcılarla butonlara bastırarak önceki harçları döküldü. Çalışkan bağlantıların peşi sıra beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Uşak, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki geçmiş temeller için birlikte butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: