‘İlk Evim, İlk İşim’ projesiyle karı sahibi gelmek isteyenleri ateşli bekleyişi başladı

‘İlk Evim, İlk İşim’ projesiyle aile sahibi almak isteyenleri ateşli bekleyişi başladı

VAN – Cumhuriyet Altını tarihinin yer balaban toplumsal bölük hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde Van’ın Erciş, Edremit, Gevaş, Özalp, Muradiye, Çaldıran ilçeleri amacıyla 2 bin 70 konutun kura çekimleri başladı.

Edremit ilçesindeki Nur Tatar Spor Salonunda gerçekleşen evvel ad çekme çekimlerine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şair Balcı, Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Edremit Belediye Başkanı İsmail Iş, Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Şanlı Eksiksizlik Atlı, Toyluk ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve başvuru sahipleri katıldı. Burada noter huzurunda ilk kurayı çekici Ilbay ve Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Ozan Balcı, konutların yalabık olması temennisinde bulundu. Önemsiz ismi çıkan türe sahiplerinin isimleri ise yegâne tek okunup sayısal ekrana yansıtıldı. Ad Çekme çekiminde açım konuşması eden Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Balcı, projenin Cumhuriyet tarihin arz yüce projelerinden tıpkısı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde ve TOKİ öncülüğünde projenin gerçekleştirildiğini tabir eden Vali Balcı, “Van’da ilçelerle birlikte 2 bin 200 adet hane yapılacak ve bunun kurası amacıyla bire bir araya geldik. Projenin ülkemize ve ilimize kılıklı olmasını diliyorum” dedi.

Van’daki ad çekme çekimlerini yüz yüze çakmak üzere salona mevrut vatandaşlar ise ayrıntılı zamandır sülale sahibi olma hayallerinin olduğunu belirterek, projeyi hayata geçirecek olan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Mavera yandan, Van eşkal ilçeleri olan Tuşba ve İpekyolu amacıyla erte yapılacak bin 130 konutun ad çekme çekimleri saat 10.00’da esasen Aydın Tatar Spor Salonu’nda gerçekleşeceği bildirildi.

Share: