İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi sedir toplantısı yapıldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi, kullanılmamış çevrim önceki meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Şube binasında gerçekleştirilen toplantıda mütekellim Vali Seddar Güç, Kocaeli’nin stratejik konuma cemaat olduğunu, sadece “endüstri şehri” olmadığını, benzeri zamanda fen, teknoloji, tecim, bilişim ve inovasyon şehri olduğunu söyledi.

Daha sistemli posta haritası çizilmesi gerektiğini belirten Güç, şunları kaydetti:

“Kamu paydaşlar benzeri araya gelerek yeniden bire bir basiret belgesi ortaya koymalı, kuma benzeri sefer haritası çizmeliyiz. Denizde hangi ahit yükselmişsek devletimiz güçlenmiş, denizlerde zayıfladıkça üzülmüşüz. Denizlerde muvaffakiyetli almak sizlerin elinde. Potansiyel namına güçlüyüz. Evvel büyüktük, zaman bile nazik olacağız. Ben inanıyorum başarılı olacağız.”

İMEAK Bahir Tecim Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel üstelik ihracata ait rakamsal verileri paylaştı.

Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Kişmiri ise denizcilik sektöründe hisse senedi muktedir olmak üzere sanayiye, tecim ve üretime gerekseme duyulduğunu kaydetti.

Ilbay Çetin ile katılımcılar, büro binasında açılan sanatkâr Itimat Taşer’e ilgili “Forma ve Foto Sergisi”ni dahi gezdi.

Share: