İngiltere’da sigortacılık sektöründe düzenleme devrimi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere’dahi sigorta sektöründe akıbet yılların en şişman değişimi cumartesi günü gerçekleşecek. Sigorta şirketlerinin, poliçe sahiplerine gayrimenkul sigortalarını yenleyebilmeleri için, kullanılmamış müşterilere sunulan fiyattan henüz erdemli denk vermeleri yasaklanacak. Tınlamalı namına sigorta şirketi değiştirmek zorunda mütezayit müşterilerin senelerce süren şikayetlerinin arkası sıra İngiltere Finansal Icra Otoritesi (FCA) sigorta şirketlerinin yıpranmamış müşterilere ve poliçelerini yenilemek isteyen sakat müşterilere benzeri fiyatı vermesi gerektiğini söyledi.

Fakat the Guardian’ın haberine bakarak bu aşama temas sene yeryüzü bağan kullanılmamış azrail primlerini strateji fail merhale halkları için kara haber olacak.

Buna rağmen FCA’nın bakir düzenlemesi sigorta şirketlerinin yapay olarak düşürülmüş fiyatlarla kullanılmamış alıcı çektiğini ve ilerleyici yıllarda primleri artırdığını ortaya koyan tıpkı çalışmanın ardından gündeme geldi. FCA bir zamanda sigorta şirketlerinin gelecekte sigorta şirketi tağyir ihtimali arz düşük olduğunu düşündüğü müşterileri görmek için ağdalı süreçler kullandıklarına dair kanıtlar birlikte buldu. Sigorta şirketi tağyir ihtimali düşük olan kapalı ve ati yaştaki müşterilere elan erdemli kıymet vermenin yanı sıra, bu uygulama tamlık sigorta pazarının işleyişini değiştirdi.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre bu durum hele üstelik poliçe yenilemek isteyen kişilerin iki hatta üç kat erdemli primlerle karşı karşıya kaldığı yurt sigortası alanında özen çekiyor. FCA Bitiren ve Rekabet Direktörü Sheldon Mills, yeni kuralların tüketicilere ati 10 yılda 4,2 bilyon paunt kazandıracağını söyledi. Mills, “amacımız sigorta pazarını elan adil ayrımsız meydan haline aktarmak.

Sigorta şirketleri daha çok detaylı yıllardır müşterisi olan tüketicileri cezalandıramayacak. Hala daha dolgunca tıpkısı poliçe arayabilirsiniz ancak, çarkıt alıcı olduğunuz için henüz fazla dünyalık ödemek zorunda kalmayacaksınız” dedi. Devamında, “sigorta şirketlerinin bakir kurallara elbette reaksiyon verdiğini izliyoruz” ifadesini kullandı. MoneySavingExpert isimli websitesinin kurucusu Martin Lewis yeni kurallarla gelişigüzel ahenktar tıpkı şekilde sigorta şirketi değiştirenlerin sayısının azalacağını söyledi.

FCA’nın hamlesi İngiltere Sigortacılar Birliği (ABI) aracılığıyla de memnuniyetle karşılandı. Gurur “eskimemiş ve eski müşterilerin ödediği primlerdeki lüks bedel farklarını ortadan kaldıracaklarını” söyledi.

2021’mağara 7 kebir fintek gelişmesi

 

Etkili sigortalı sayısı 24 milyon 799 bin kişiye yükseldi

 

Yıpranmamış yılda dosdoğru benzeri portföy amacıyla atılması müstelzim 3 girişim

 

Share: