İran uyruklu 5 şüphelinin vücudundan 683 kapsül eroin daha çok

Erzurum’da planlı operasyonda, vücutlarından 6 kilogram 955 gram ağırlığında 683 kapsül esrar sâdır İran tabiiyetli 5 çirkin tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, garp illerine esrar nakli özne sevimli ve araçlara yönelik çalışmaları kapsamında Erzurum- Erzincan kişmiri önünde aplikasyon gerçekleştirdi.

Bu çerçevede ayrımsız otomobilde durumlarından şüphelenilen ve araçlarında yapılan aramada çantalarından “tokluk hissi veren” ve “iç temizleyici” ilaçlar sâdır İran tabiiyetli Mehdı B, Mılad F. ve Sıraus G. gözaltına alınarak hastaneye götürüldü.

Çekilen röntgen filmlerinde şüphelilerin vücutlarında 62 kapsül beyaz zehir ve 210 kapsül afyon sakızı olduğu tespit edildi.

İç organlarının seçme tarafına yayıldığı belirlendi

Röntgen çekimlerinde eroin kapsüllerinin şüphelilerin neredeyse iç organlarının her tarafına yayıldığı belirlendi.

Doktor ve polis, vücutta tek seferde bu büyüklüğünde aylı miktarda uyuşturucu görmenin şaşkınlığını yaşadı.

Gözetim altına alınan ve röntgenleri çekilen şüphelilerin vücudundan lime lime “dışkılama” yöntemi ile uyuşturucular çıkarıldı.

Zanlıların hastanedeki işlemleri sürerken Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerinin maharet ve fiziksel takiplerinde, benzeri yöntemle gine tıpkı güzergahtan uyuşturucu götürüleceği bilgisi alındı.

Bunun konusunda uygulama noktasında durdurulan bir otobüste, koltukta habitat şekilleri ile hal ve hareketlerinden şüphelenilen İran tabiiyetli Masoud T. ve Soleman O. gözaltına alınıp hastaneye götürüldü.

Vücuda esrar sokma yöntemi şaşırttı

Yapılan kontrollerde ve röntgen çekimlerinde, şüphelilerin vücutlarından 411 kapsül afyon sakızı olduğu belirlendi.

İlk operasyonda ve ikinci operasyonda yakalanan zanlıların, uyuşturucuları bugüne kadar rastlanılmayan “kolonoskopi” yöntemiyle vücutlarına soktukları değerlendirildi.

Şüpheliler sayrılarevi kontrollerinde ise vücutlarına uyuşturucunun baygınken konulduğunu ve ne kadar miktarda uyuşturucunun vücutlarına doldurulduğunu bilmediklerini iddia etti.

Doktor nezaretinde 5 periyot süren “dışkılama” yöntemiyle vücutlarından 6 kilogram 955 gram ağırlığında 683 kapsül mızrap çıkartılan 5 dalavereli, emniyete götürüldü.

Buradaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye çıkarılan zanlılar tutuklandı.Share: