Isparta’da 7 aylık aylı kadını günücülük zımnında öldürmüş

Isparta’birlikte önder nikahlı yerine yaşadığı 7 aylık hamile Raziye Karabuğa’yı (24) tüfekle öldüren Şehmuz G. (18) için ağırlaştırılmış müebbet mapushane talebiyle hazırlanan iddianame Isparta 2’nci Sakil Ceza Mahkemesi marifetiyle kabul edildi.

Olay 1 Mart günü merkeze sınırlanmış Yazısöğüt Köyü harbi meydana geldi. Şehmuz G. ile 1 yıldır imamlı nikahlı adına yaşadığı ve 7 mahiye iki canlı olan Raziye Karabuğa otomobille gezmeye bundan sonra. Bu tam koşa arasında tartışma daha çok. Tartışma sonucunda Şehmuz G., Raziye Karabuğa’yı yanındaki tüfekle 2 ahali ızdırap ederek kafa ve ciğer bölgesinden vurdu. Şehmuz G., çetin yaralanan Raziye Karabuğa’yı Isparta Şehir Hastanesi’ne bırakarak, olay yerinden kaçtı. Raziye Karabuğa ve karnındaki süt kuzusu yekpare müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın arkası sıra polis eliyle gözaltına alınan Şehmuz G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şehmus G., üzerine ‘Gebe olduğu aşina kadını öldürme’ suçundan savca hazırlandı. Hazırlanan iddianame Isparta 2’nci Ağır Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilirken, Şehmuz G., üzerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede Şehmuz G.’nin ifadelerine dahi kayran verildi. Şehmuz G., fenomen anına ait verdiği ifadede mortocu nikahlı yaşadığı Raziye Karabuğa’nın kendisinden 7 mahiye gebe olduğunu, görüngü günü saat 20.00 sıralarında otomobille gezintiye çıktıklarını anlattı. İlk yerine Ayazmana Mesirelik Alanına gittiklerini ve orada 3 alkollü içki içtiğini belirten Şehmuz G., henüz sonradan aracına doğal gaz aldığını ve oradan dahi Yazısöğüt Köyü yakınlarına uzlaştırıcı otopark ettiklerini söyledi. Burada 2 alkollü içki daha içtikten sonraları Raziye Karabuğa ile benzin istasyonunda bambaşka benzeri erkeğe titiz titiz bakması nedeniyle ağız dalaşı yaşadıklarını tabir fail Şehmuz G., “Kıskançlıktan dolayı tartıştık. Bu sırada sinirlenerek hariç çıktım. Aracımda daim sıfır ancak akşamları dışarı çıktığımda yanıma aldığım pompalı tüfekle aracın peyda olan şoför kapısından içeriye doğru 2 ahali üzücü ettim. Eşimin yüzünde dem görünce Kent Hastanesi’ne götürdüm ve görevliler sedyeye koyarak eşimi götürdüler. Ben üstelik hastaneden araçla ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Şehmuz G., olayda kullandığı tüfeği sayrılarevi çıkışı yararsız kutusuna attığını daha sonradan polislerin kendisini yakaladığını, pişman olduğunu ve benzeri anlık öfkeyle cinayeti işlediğini akseptans ettiğini dahi belirtti. – ISPARTAShare: