Isparta’da Bağlanmış Kanyonda yatık küsurat üç kişi kurtarıldı

Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki Yazılmış Dar Boğaz’üstelik çevrili artan 4 kişiden 3’ü kurtarıldı. 1 güç ise kanyonda suya girerek gark sonucu hayatını kaybetmişti.

Isparta’nın Sütçüler İlçesi Yeşildere Köyü bölgesinde bulunan Hidro Ruh Santralinin bulunduğu yerden Mukayyet Kanyon istikametinde huy yürüyüşü düzenlemek üzere sâdır ve tıpkısı daha kendilerinden bilgi alınamayan 4 vatandaş için AFAD, Açıkgöz Arama ve Kurtarma Timi (JAK), İz Izlem Köpek Timi, Kontrol ve Kurtarma Kapik Timi, duyum Timleri ve Sütçüler İlçe Açıkgöz Komutanlığı ekipleri mücahede gerçekleştirdi.

Çalışmalar sonucunda yatık artan 4 vatandaştan 3 tanesi tün saatlerinde kurtarıldı. 1 kişinin ise henüz evvel yapılan açıklamada kanyonda girdiği suda boğularak hayatını kaybettiği bildirilmişti. Mavera yandan hayatını kaybeden kişinin cesedinin kurtarılması amacıyla bölgede baştan çalışmalara başlandığı öğrenildi.

“3 vatandaşımız dimdik bire bir şekilde kurtarıldı”

Isparta valisi Aydın Baruş tayin edilen içtima çok sert ve girilmesi baskı ayrımsız düz olduğuna dile getirerek şöyle konuştu: “Kurtarma yapılan meydan tahminî 200 metrelik tıpkısı yükseklik, çokça sarp aynı yükselti. Icraat saat 24.00 sıralarında neticelendi. 7 JAK ve 8 AFAD görevlimiz, canla başla çalıştı. 3 vatandaşımız dimdik biçimde kurtarıldı. Gördüğümüz kadarıyla esenlik durumları bereketli amma yine bile UMKE ekiplerimiz kurtarılan vatandaşlarımızın afiyet kontrollerini yaparak dördüncü aşama bölgesinden bulunduğumuz yere kısaca bire bir saat naşir derk ettiler. Bu arazinin ne büyüklüğünde mukavemetli olduğunu gösteriyor. Çokça şükür Mehmet Sezgin, Hüseyin Sofulu ve Mehmet Kitapçı şu anda mebzul durumdalar. Suda gark vakasında kaybettiğimiz Veysel Servak kardeşimizin naaşı maatteessüf aşağıda kaldı. Tün olması itibariyle mıhlı bire bir kurtarma faaliyeti yürütülemeyeceğinden arkadaşlarımız sabah erken vakitlerde müdahale edecek, esasen kanyona inip naaşını üstelik ailesine teslim edecekler. Olayın esasen beri arama kurtarma faaliyetlerine katılan yekpare ekiplerimize ve bize kösemenlik fail köydeki vatandaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

Kanyondan kurtarılan 3 kişi esenlik kontrolü üzere Sütçüler Kerem Hastanesine götürüldü. – ISPARTAShare: