İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 yer amacıyla sarı, 4 diyar amacıyla turuncu kodlu uyarma

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak büyüklük genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve ferda gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve çöz kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 iklim için solgun ve turuncu kodlu uyartı yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “gizil acı durumu”na işaret ediyor. Oranlama edilen meteorolojik hikâye olağan dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek operasyon konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun sakil olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın gelgel sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’bile üstelik ayaz çalışkan olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise karışık kar görülebilir.Share: