Iyesiz köpeklerin saldırdığı çocuk yaralandı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, iyesiz köpeklerin sokakta yürüyen kız çocuğuna saldırması asayiş kamerasınca kaydedildi.

15 Temmuz Camili Mahallesi’nde sokakta yürüyen 7 yaşındaki Eslem Saika, 3 iyesiz köpeğin saldırısına uğradı.

Köpekler eliyle kovalanan çocuk, kaçarken yere düştü. Bu sırada köpekler, Yıldırım’ı iyi aracılığıyla ısırdı.

Çevredekilerin müdahalesiyle köpekler uzaklaşırken yerden koruyucu bala, yaşadıklarını yoldan sabık minibüstekiler ile tıpkısı kişiye anlattı.

Küçük çocuk, ailesi vasıtasıyla Sakarya Terbiye ve Araştırı Hastanesine götürüldü.

Hayvanların atak hatırat, çevredeki hisse senedi yerinin düzenlilik kamerasına birlikte yansıdı.

“Çocuğumuz psikiyatri tedavisi görecek”

Cet Dokunaklı Yıldırım, gazetecilere, kızının ekmek aldıktan sonra eve gelirken köpeklerin saldırısına uğradığını söyledi.

Olaya önce özellikle çevredekilerin engelleme ettiğini ve köpekleri uzaklaştırdığını belirten Saika, “Komşular eşimi arıyorlar, eşim apar topar geliyor, çocuğu alıp eve götürüyor. Bana bilgelik veriyor. Ben bile sağlık gelmez çocuğu Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdük, mukteza işler yapıldı. Allah’a şükür ayrımsız sıkıntı çıkmadı ama akur tedavisi başlandı.” diye konuştu.

Baba Saika, çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu dile getirerek, “Tabii adına hayvan sevgisi diye bire bir madde kalmadı çocuğumuzda. Bu olaydan sonradan ruhsal kendisine ağırlık altında kaldı. Çocuğumuz psikiyatri tedavisi görecek. Okula gidemiyor. Bugün bizim başımıza mevrut yarın herkesin başına gelebilir.” dedi.

Eslem Saika dahi ekmek aldıktan sonraları eve gelirken köpeklerin saldırısına uğradığını anlattı.

Köpeklerin ısırdıktan sonraları çevredekilerin kendisini kurtardığını belirten Eslem Saika, “Babam eve gelerek beni hastaneye götürdü, orada yarama pansuman yaptılar. Köpekler saldırınca korkmuştum ve çarşıdaki köpeklerden üstelik korkmaya başladım.” ifadelerini kullandı.

Share: