İYİ Fırka Antalya İl Başkanı ricat etti; muamele ve yıldırma iddialarını reddetti

ANTALYA’üstelik E.Ş. (32) ünlü karı, 3 yıldır ahzüita yaşadığını istikbal sürdüğü İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran’dan (65), 4 maaş iki canlı olduğu bebeğini aldırmak üzere zılgıt ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. İlişki ve tehdit iddialarını reddeden Başaran, “Aklanacağımdan tehlikesiz olduğum ve bu sürecin şipşak serencam bulması için seçme tip teste rızam var. Siyasi partinin uymazlık görmemesi üzere el başkanlığı görevimden incizap ettiğimi bildiririm” dedi.

Antalya’birlikte E.Ş. isimli eş Konyaaltı ilçesindeki polis merkezine giderek, İYİ Öğür İl Başkanı Mehmet Başaran’ın kendisini zılgıt ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Mehmet Başaran ile 3 yıldır aksata yaşadıklarını, bu ilişkiden 4 aylık yüklü olduğunu tez fail E.Ş., Başaran’ın bebeğini getirtmek için kendisine ağırlık yaptığını, bu konuda zılgıt ettiğini öne sürdü.

PARTİ ENGEL GÖRMESİN DİYE İSTİFA ETTİİddialar konusunda izah fail İYİ Fırka İl Başkanı Mehmet Başaran, “Kötü ayrımsız bühtan kampanyası ile karşı karşıya kalmakla bu arada tarafıma atfetme edilen hiçbir suçlamayı akseptans etmiyorum. Aklanacağımdan güvenli olduğum ve bu sürecin hemencek akıbet bulması amacıyla yapılacak temas türlü teste rızam vardır. Siyasetin yargıya, yargının bile siyasetin alanına girmemesi, cebin tarafın şikayetiyle suratsız olarak ben de şikayetçi olduğum üzere ülkü yürüyeceğinden bu süreçte soruşturmanın selameti ve mensubu olduğum siyasi partinin zarar görmemesi üzere el başkanlığı görevimden incizap ettiğimi bildiririm. Bu soruşturmala sonucunda bütün kamuoyunda aklandığım ahit etken siyasete bitmeme edeceğim” dedi.’SİYASİ SUİKASTTIR’Mehmet Başaran’ın avukatı Şali Aslan, suçlamaları tek şekilde kabul etmediklerini ifade etti. Arslan, “Böyle aynı yıldırma suçu hiçbir şekilde bahis konusu değildir. Temelsiz argüman ve iftiralarda bulunan E.Ş. isimli kadının eskiden üstelik birçok yanlışlık kaydı olduğu toplumsal medyaya da yansımıştır. E.Ş. isimli kadının beyanları sav niteliğindedir. Ortada konkre ve ispatlanabilir seçme tutamak yokken, önem kararı kadar kesin ve kati beyanlarda bulunup, kamuoyunu yanıltması ağız ağıza politik tıpkısı suikasttır” diyerek konuştu.’SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK’

Şadi Aslan, “Müvekkilimin iddialarla dayalı gelişigüzel cins dirim bilimsel teste de rızası vardır. Suçlamalar isnatsız olup, müvekkilimin siyasal, ticari ve sosyal ilişkilerini eskitmek ve örselemek üzere işlenmiş tıpkı kumpastır. Biz da konu ile ait E.Ş. isimli karı için yanlışlık duyurusunda bulunduk. Son sözü mahkeme kararı söyleyecek” dedi.

Share: