İYİ Öğür Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Öğür Yerli Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan domestik yönetimler müzakere toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Öğür Evcil Yönetimler Başkanı Pek Ergun, güruh amacıyla geldiği ilçede Sungurlu Belediye Reisi Abdulkadir Şahiner’i ülfet etti. Peşi Sıra esnaf ziyareti özne Ergun, henüz sonradan partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen domestik yönetimler istişare toplantısında bire bir araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin bölgesel nitelikli 4. toplantısını organize ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Parti’nin yerli yönetimlerle ait politikaları ile yerel yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını belirten Ergun, bu sayede elan ensesi kalın benzeri politikaya sahip olduklarını tabir etti.

İYİ Parti’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş milletvekili sisteme eylemek istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin çabucak vekil demokrasiye dönmesinin tıpkısı meskenet halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, evvel seçimde birinci tümen olacaklarına inandığını dile getirerek, “Tekmil bu sorunları çözebilecek biricik adres İYİ Öğür’dir. Çünkü Türkiye’nin en kuvvetli ve liyakatli kadrolarına erbap partisi İYİ Tümen’dir. Bundan çevre, milletimizin partimize göstermiş olduğu haz her geçen dönme artmaktadır. Bu umutsuzluk içre, İYİ Parti ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Tümen’mizdir.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Fırka Samsun Saylav Bedri Yaşar ile Yerel Yönetimler başkan yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Kayırıcı, İYİ Tümen Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: