İzmir bilim: İzmir merkezli uluslararası ayyarlık operasyonu kamerada: 88 milyon lira cılız

İzmir merkezli uluslararası ayyarlık operasyonu kamerada: 88 milyon lira vurgun

Uluslararası dolandırıcılık operasyonunda kanı almaz detaylar: 31 hayat yakalandı

Şüphelilerin yüz milyonlarca teklik servet varlıklarına el konuldu

İZMİR – İsviçre ve Almanya’de kıpırdak nemli vatandaşları arayarak kendilerini İsviçre veya Almanya polisi olarak tanıtarak 88 milyon teklik algın özne şebekeye yönelik İzmir merkezli 8 ilde gerçekleştirilen uluslararası ayyarlık operasyonunda 31 isim gözaltına alındı. Şüphelilerin 313 milyon 87 bin lira değerindeki mal varlıklarına dahi halk konuldu.

İzmir İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Ayyarlık Göz Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda, “Yanlışlık İşlemek Üzere Teşekkül Yapmak, Kalifiye Dolandırıcılık ve Suçtan Kaynaklanan Para Varlığını Tezkiye” suçlarına ilişkin yerine ölçülü soruşturma çerçevesinde; hele İsviçre ve Almanya ülkelerinden hudut dışı edilen evet dahi stabil periyot yapan Almanca diline hakim Türk vatandaşlarından oluşan ayrımlı grupların ilimizde çağrı merkezi ve tıpkısı isimler ile iş yeri kurdukları, iş yerinde bilgisayarlar aracılığı ile realizasyon etmiş oldukları verilerden hareket ederek genelde İsviçre ve Almanya’bile cıvıl cıvıl buğulu vatandaşları aradıkları ve kendilerini İsviçre ve Almanya polisi yahut adliye görevlisi yerine lanse etmek sureti ile vatandaşları dolandırdıkları tespit edildi.

88 milyon teklik hastalıklı yapmışlar

Dolandırıcılık Kürsü Amirliği ekiplerince yapılan beceri say sonucu toplanmış 26 ayyarlık eylemine karıştıkları ve 88 milyon TL mağduriyete amil oldukları tayin edilen 33 şüphelinin yakalanmasına müteveccih bugün İzmir merkezli Ankara, İstanbul, Antalya, Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Kültürlü ve Adana illerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 31 suratsız yakalandı.

Yüz milyonlarca liralık servet varlıklarına el konuldu

Operasyon neticesinde yapılan aramalarda; 1 tabanca, 1 şarjör, 428 mermi, fiyatlı saatler ve mecmu 1 milyon teklik mesabesinde döviz ve Türk Lirası ile Entelektüel’ın Kuşadası ilçesindeki Call Center’bile yapılan aramada da bilgisayarlar ve Almanca dokümanların birlikte Bitcoin madenciliğinin kazıma sisteminde beğenilen 16 skor görüntülük, 4 nüsha işlemci ele geçirildi. Şüphelilerin 313 milyon 87 bin lira değerindeki servet varlıklarına de ahali konuldu.

Operasyonla ilişik soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Share: