İzmir domestik haberleri… Buca Belediyesi’nden İlçe Sokaklarında Yenileme ve Hizmet Çalışması

2023 yılı bütçesinde yer iri oranı Bilim İşleri Müdürlüğü’ne ayıran Buca Belediyesi, kentin sokaklarında tıpkı yandan asfalt çalışmalarını sürdürürken bir yandan bile  hasarlı yolların hizmet ve tamirini gerçekleştiriyor.

Adatepe Mahallesi 36 Sokak’taki çalışmalara katılan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, bu zaman fiktif ile aheste benzeri asfalt hamlesine giriştiklerini, 2023 yılının fen işleri çalışmaları ile geçeceğini söyledi.

Çalışmalar kapsamında Yaylacık Mahallesi 177 Sokak’a giren Veri İşleri Müdürlüğü ekipleri, sakil ihtiyaç haline mevrut park alanı çalışması gerçekleştirdi. Mecmu 50 kurgu kapasitesi bulunan otopark sebebiyle çıkmaz aralarındaki alay malay açar parkı yüzünden yaşanan sıkışıklığın önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bunların yanında tatil alanı ve spor alanı oluşturularak, 4 bin 500 metrekare kat düzenlemesi yapıldı.

ASFALT SERİMİ YAPILDI

Buca Belediyesi yurttaşların sokakların fiziksel durumlarına ilgilendiren gelen  talepleri doğrultusunda Adatepe Mahallesi 30 ve 36 sokaklarda birlikte  asfalt dökümü gerçekleştirdi. Ekipler, burada da 2 bin 200 metrekare asfalt serimi yaparak, 3 bin 500 metrekare anahtar taşı döşedi. Antrparantez bu sokaklardaki tamlık kaldırımlar yenilenerek, gelgeç güvenliği sağlandı.

20 YENİ PARK GELİYOR

Buca Belediye Reisi Erhan Kılıç, şehir içerisinde küsurat etkisiz alanları değerlendirerek bugüne kadar 35 nüsha otopark alanını hayata geçirdiklerini hatırlatarak, çalışmaların yıl sonuna kadar kesintisiz süreceğini ve 20 nüsha otopark alanını elan Buca’ya kazandıracaklarını belirtti.

Share: