İzmir haberleri: Pınar Karşıyaka’da Büyükkarcı’nın güveni bütün

Türkiye Sigorta, Basket Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yeniden muvaffakiyet kovalayacağı zaman öncesinde kadrosunu 6’sı yeni yabancı 12 transferle yukarıdan tırnağa değiştiren Pınar Karşıyaka’dahi Başkan Toygar Büyükkarcı, oluşturdukları takıma güvendiklerini söyledi. Ligde sezonun önceki maçında cumartesi haset Manisa Büyükşehir Belediyespor’u ağırlayıp, ardından Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk hafta sınavında 5 Ekim Çarşamba akşamı Yunan temsilcisi AEK’yı konuk edecek Karşıyaka’dahi Büyükkarcı, kulübün toplumsal iletişim araçları sayfalarına açıklamalarda bulundu.

Büyükkarcı, “Bu sene yeni ayrımsız topluluk kurduk. Çok gelişmemiş sürede çokça bereketli kaynaşık ayrımsız mızıka oldular. Bu bizi umutlandırıyor. Kendimizden kat tekmil daha çok bütçeli takımlarla temel edeceğimize inanıyorum amma bizim bir numara önceliğimiz Karşıyaka taraftarına hava verecek tıpkısı oyundur. Birinci önceliğimiz rastgele ant bu oldu ve bundan şaşmayacağımıza da inanıyorum. Antrenör Ufuk Sarıca’nın bunca zamandır yaptığı takım mühendislikleri gayet ferah. Çok imge donör. Tedbir maçlarını bile seyrettik. Takımla birlikteyiz ve yapılanı görüyoruz. Bence çokça bol benzeri kol yapılanması var. Hem deneyimli hem dahi zinde oyuncuları çok gür kaynaştıracak bire bir grup mühendisliği var. İyi olacağından tek şüphem bulunmayan” dedi.

5 BİN KİŞİYE HAZIRLIK MAÇI

Karşıyaka taraftarını öven Başkan Toygar Büyükkarcı, Kaynak Cup 2022’deki Fenerbahçe Beko maçını dolu tribünler uğrunda oynadıklarını hatırlatıp, “Karşıyaka taraftarı şanlı benzeri yandaş. Zaten bu kadar nazik benzeri organizasyonun yegâne nedeni onlar. Tığ taraftarı olan, ekolü olan bir kulübüz. O yüzden birlikte Karşıyaka taraftarı seçkin yıl takımını desteklediği üzere dünyanın herhangi bir yerinde takımı destekleyeceğinden sunu ufak şüphemiz bulunmayan. Elhak kombine satışları birlikte bunu gösteriyor. Tedbir maçında bile 5 bin kişiye oynadık. Neredeyse acun üstünde çok ender görülecek benzeri olaydır. O yüzden dahi Karşıyaka taraftarının seçme halükarda takımını destekleyeceğinden tek şüphem namevcut” açıklamasını yaptı.

Share: